Wpis z mikrobloga

Wiecie kto spowodował że w Polsce już nie ma obowiązkowej służby wojskowej? Donald Tusk i ówczesny minister obrony Bogdan Klich w 2008 roku. Natomiast obecnie wielu z nich nienawidzi Platformy mimo że to partia liberalna, której celem (w przeciwieństwie do Konfederacji i PiSu) jest jak najwięcej wolności dla ludzi. Młodzi mężczyźni w sporym procencie tak się zbłaźnili że Konfederację uznali za partię wolnościową, która tak naprawdę ma ich gdzieś.

#wojsko #polska #prawo #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn
  • 34
@77023: W krajach Unii Europejskiej nie ma obowiązkowej służby wojskowej, ale za to są paszporty covidowe. Platforma (w przeciwieństwie do PiSu) ma to do siebie że nie działa całkiem po swojemu, ale wzoruje się na demokracji zachodniej, bo czuje się częścią Europy i UE. Obowiązkowa służba wojskowa jest zawieszona na czas pokoju, a raczej wojny z Polską nie będzie już nigdy. A o jakiejś piątce dla kobiet to nic nie wiem.
@radzioso532: dokładniej to chodzi o pakiet dla kobiet, który jest nazywany 5 dla kobiet przez niektóre media.
Takie zawieszenie g daje, bo wystarczy rozporządzenie i mamy powrót służby.
A paszport covidowy jak był tak jest rażącym naruszeniem praw i wolności obywatelskich przez co jakakolwiek partia, która to popiera, nie może być nazwana wolnościową.
Dalsza kwestia rzekomej wolnościowości po, sprawa twórcy strony antykomor.pl i wejścia służb do redakcji wprost.
Należy też wspomnieć
@77023: Ale wiesz kto może zrobić to rozporządzenie? Właśnie PiS bo jak tylko objęli władzę to wyraźnie pokazywali swoje niezadowolenie z dobrowolnej służby wojskowej. Gdyby oni wtedy rządzili zamiast Platformy to na pewno wojsko nadal byłoby obowiązkowe. Odnośnie paszportów covidowych to one są absurdem. Ale wiesz czemu? Ponieważ covid to nic innego jak mocniejsza grypa, więc wymaga regularnej dawki przypominającej (najrzadziej raz w roku). To taka grypa groźniejsza dla płuc człowieka.
Młodzi mężczyźni w sporym procencie tak się zbłaźnili że Konfederację uznali za partię wolnościową, która tak naprawdę ma ich gdzieś.


@radzioso532: gorzej, oni sie cieszą że partia ma ich gdzies, bo wierzą, że gdyby nie panstwo zdzierajace podatki zusy i regulujace rozne aspekty zycia to juz dawno byliby paróweczkowymi potentatami.
Wiecie kto spowodował że w Polsce już nie ma obowiązkowej służby wojskowej? Donald Tusk


Po pierwsze, to akurat pis też to poparł xD
Po drugie to jedyne wolnościowe działanie PO przez 8 lat ich rządów. Równie dobrze możesz napisać, że pis jest wolnościowy, bo Szyszko pozwolił ci wycinać drzewa na działce xD
Po trzecie, PO w czasie swoich rządów odrzuciło ustawę liberalizującą aborcję, ustawę o związkach partnerskich i uchwaliło najbardziej restrykcyjną ustawę
@yggdrasil: a ja wole konfederacką wolność niż wjazd służb do redakcji, prowokacje na wydarzeniach innych opcji politycznych, czy postępowania sądowe za strony internetowe
Wiecie kto spowodował że w Polsce już nie ma obowiązkowej służby wojskowej? Donald Tusk i ówczesny minister obrony Bogdan Klich w 2008 roku.


@radzioso532:

niż „konfederacką wolność”…


@yggdrasil: A wiedzie czyj punkt programu PO zrealizowała w ten sposób?
UPRu Korwina.

Zresztą wiele jego punktów programu wzięli do swojego programu.
Przez to nawet Korwin startował z ostatnich list PO (chociaż ten wspólny start był niewypałem).
@milymirek: Ja nie napisałem nigdzie, że to nie był postulat konfederacji albo jej części. Niestety Konfederacja nie zajmuje się gospodarką tylko ograniczaniem wolności w imię jakiegoś wyimaginowanego bólu dupy lewaków. Zresztą nawet ustawy Mentzena zniknęły z sieci i zastąpione zostały wchodzeniem z butami w czyjeś życie.
@yggdrasil: tęczową flage na twojej stronie mam gdzieś. Najwyżej ktoś, kiedyś napisze, że mu sie twoja strona nie podoba tak jak np grille bmw, ale nikt ci tej strony za tęcze nie odbierze.
@77023: Jak to? Przecież Konfederacja mówi, ze tęcza prowokuje i oznacza jakaś bliżej niesprecyzowana ideologie. Wczoraj o tym Dziambor mówił w TV. Tak samo Braun chce zamykania homoseksualistów w więzieniach. Bosak mówił o tym, żeby regulować Facebooka. To jest super wolność za która podziękuje.
@yggdrasil: no i krzyczą tak jak lewica o faszyźmie na stronie ruchu narodowego. Gdzie Braun mówił o zamykaniu homoseksualistów jako takich? Jedynie takie coś padało odnośnie aktywistów lgbt. Tak samo jak na lewicy krzyczeli o zamykaniu narodowców za faszyzm.
@pat1ryk: Porównujesz wycinanie przez pewien czas drzewek na działce do braku obowiązku służby wojskowej? Serio? Co do ustawy liberalizującej aborcję to w Platformie przeciwko legalnej aborcji jest Schetyna i Komorowski. Jednak obecnie ich nie ma jako istotnych polityków, a Platforma oficjalnie ogłosiła że jest za legalną aborcją (po raz pierwszy w historii). Poza tym gdy oni rządzili to mieli koalicjanta PSL który nigdy by się nie zgodził na legalną aborcję.
@pat1ryk: Przecież już ci wyjaśniłem ich sytuację wtedy. Czego nie rozumiesz? Nigdy nie mieli większości a PSL to partia chłopska i konserwatywna. Chłopi nie chcą legalnych związków partnerskich. To samo odnośnie aborcji. Zresztą Lewica jest pewniejsza i temu nie przeczę.
@pat1ryk: Pomyśl nad sytuacją całej partii i ilu było w niej konserwatywnych posłów a ilu jest obecnie (pamiętasz te głośne odejścia konserwatystów z PO). Platforma dopiero 1 rok temu stała się znacznie bardziej liberalna.
@radzioso532: więc w takim razie po co oszukiwali wyborców w kampanii? I to nie była jednorazowa akcja, PO praktycznie nie spełniło żadnych obietnic wyborczych ani z pierszej, ani w drugiej kadencji.
Dla mnie ta partia jest skonczona, tak samo jak Tusk. 3 razy dałem się im oszukać, głosowałem na nich w każdych wyborach, wygrali 2 kadencję i prezydenta. Nie zrealizowali niczego. Pis może i jest #!$%@?, ale przynajmniej zrobił to co
Komorowski to konserwatysta religijny.


Tusk tak samo.

Zresztą na kogo chcesz teraz głosować jak nie na KO?


Póki co żadna partia nie reprezentuje moich poglądów. Na KO nie zagłosuje na pewno, bo poza Tuskiem mają tam teraz jeszcze antyatomowych zielonych z gwoździem w mózgu.
@radzioso532: