Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Jestembogaty ale one nie były stworzone pod recykling tylko biodegradację. Nikt nie brał pod uwagę ponownego ich użycia

@Canova: no biodegradują się #!$%@? w napoju podczas ich używania. Masakra i obrzydliwość
  • Odpowiedz
@Jestembogaty: Swego czasu jak latałem do Kantonu i interesowałem się jak zrobić hajs na frajerach po wejściu dyrektywy plastikowej nie mogłem przestać płakać ze śmiechu jak czytałem specyfikację tych wszystkich EKO maszyn XDDDD

Sama maszyna, żre dokładnie tyle samo prądu (oczywiście produkowanego z węgla) co te od plastikowych słomek, zmienia się jedynie surowiec. No tak czyli wycinka drzew, obróbka w tartaku, transport, produkcja i na końcu pakowanie w plastik żeby móc
  • Odpowiedz
@mikson123: produkcja toreb papierowych też konsumuje więcej energii i wytwarza więcej CO2 niż foliowych. Plastik ograniczamy nie przez CO2 tylko przez ilość mikroplastiku w środowisku.
  • Odpowiedz
ale one nie były stworzone pod recykling tylko biodegradację. Nikt nie brał pod uwagę ponownego ich użycia


@Jestembogaty, Zarówno mem, jak i powyższa wypowiedź @Canova nie są prawdą. McDonald's sam sobie przeprowadza recykling papierowych opakowań ze swoich restauracji i reklamuje się tym aktualnie chyba w większości lokalów. Papierowe odpady przerabiają na ręczniki papierowe stosowane w ich toaletach.

Przerabiają wszystko, co ma związek z papierem, nawet jeśli inne firmy zwykle nie chcą
  • Odpowiedz
No tak czyli wycinka drzew, obróbka w tartaku, transport, produkcja i na końcu pakowanie w plastik żeby móc sprzedać papierowe słomki w sklepie XDDD EKOOOOO


@ChadMessiah: bo plastik to się magicznie pojawia w maszynie i nie trzeba wydobywać ropy, obrobić jej i transportować do miejsca produkcji słomki?
Do tego drewno jest surowcem odnawialnym i rośnie praktycznie wszędzie, daje zarobić lokalnym firmom i tartakom. Ropa jest nieodnawialna, ładuje kabzę szejkom i trzeba
  • Odpowiedz
@Jestembogaty: ja jestem pro eko i w ogole, ale powolywanie sie na zrodlo, ktorym jest obrazek ze strony, na ktorej postowane "fakty" w obrazkach byly obalane z tysiac razy to #!$%@? pomysl.
  • Odpowiedz