Wpis z mikrobloga

#lego #bricklink Moze sie komus przyda:

Zrobilem zamowienie z wczorajszej serii Bricklink Designer Program dwoch zestawow, tj.Modular Lego Store oraz Venetian Houses. Platnosc robilem podpinajac karte Mastercard, ktorej uzywam codziennie. Aby moc wykonac ten pre-order, na koncie musialybyc wystarczajace srodki - oczywiste, sluzy to do weryfikacji. Ale myslalem, ze srodki do mnie wroca szybciutko, najpozniej rano, tj. dzis z pierwszym ksiegowaniem. Tymczasem dalej sa zamrozone. Hmmm, co innego bylo w regulaminie:

When will I be charged for my order?

The LEGO Shop will pre-authorize your card when you place your order, but only charge your credit card, debit card or PayPal account when your order is shipped. If you pay for any portion of your order using a gift card, the card will be charged when your order is shipped. If you used a LEGO® VIP voucher on this order, it'll be subtracted from the amount charged when your order is shipped.

Zadzwonilem do supportu i juz wszystko wiem - srodki moga byc zamrozone nawet tydzien :) Ale zostana zwrocone. Nastepnym razem srodki zostana pobrane juz przy wysylce.

No dobra, a co jesli za pol roku przy wysylce nie bede mial tylu srodkow? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To wtedy zamowienie nie bedzie anulowane, tylko support bedzie sie kontaktowal o platnosc. Tylko tyle i az tyle.

Moze sie komus przyda, mi sie przydalo :)
  • 8
i tak i nie, bo nie ma napisane ile to pre-authorize trwać będzie i do ilu środki mogą być zamrożone.


@janusz_mustermann: ja to bym założył, że:

but only charge your credit card, debit card or PayPal account when your order is shipped

blokada będzie na całą wartość zamówienia, i będzie trwać aż do wysyłki. A wysyłka będzie:

The BrickLink Designer sets offered in Round 1 will be manufactured from September of
@damw
What is the process when I use my credit card in the LEGO Shop?
When you use your credit card, the card will be pre-authorized for payment at the time of ordering. As part of this authorization process, your bank may place a hold on your account for the purchase amount of the order. The hold will be removed after a number of days determined by your bank. Check with your