Wpis z mikrobloga

Tak mnie naszlo ze w sumie warto dzielic sie doswiadczeniami i jestem w trakcie tworzenia krotkiej checklisty do szybkiej analizy shitcoinow.

Na co zwracacie uwage czy wchodzic w pierwszych minutach w shita czy nie?

Ja osobiscie pierwsze co, to sprawdzam honeypot.is, jak to dobrze wyglada to wrzucam w moonarch.app a tam:
1. Patrze czy owner jest renounced
2. Czy liquidity jest zablokowane
3. Czy nie wykrylo jakiegos scam kodu albo czy kod jest ogolnie widoczny (czasami jest zaszyfrowany i nic nie widac)
4. Czy market cap nie jest za wysoki od poczatku, bo wtedy to smierdzi scamem

Shitow szukam na moonarch.app (mam premium tier2) i filtry mam ustawione: MC 300 - 3000, Liquidity > 300, Liq/MC % > 5.

Jesli w Top gainers nie ma nic ciekawego to patrze po prostu nowe kontrakty ktore sie pojawiaja.

Uzywajac tej metody poki co udaje mi sie uniknac oczywistych scamow, ale nie jestem w stanie wykryc czy kod ma delayed honeypot (czyli ze po pewnym czasie nie mozna sprzedac, mimo ze na poczatku bylo to mozliwe).

Od jakichs dwoch dni tez trafilem na coiny gdzie sprzedaz na poczatku byla mozliwa, potem da sie stworzyc transakcje ale z jakiegos powodu po jakiejs minucie ma status failed...

Jakie macie sposoby na szybka analize tych coinow?

#dogebonk #kryptowaluty #catbonk #shitcoin
  • 23
@Ciapss: Fajną opcją jest też śledzenie jak rośnie portfel top5. Ja to robię na Safu scannerze i wtedy jak cena rośnie, a wraz z nią największe portfele to wiadomo, że sztuczna pompka leci i trzeba w odpowiednim momencie wyskoczyć z coina. Potem jak nastąpi dump to te top5 schodzi np z 400% wartości liquidity do 200%. Jak znowu zaczyna rosnąć z tych 200% to znaczy że pompują znowu i można wskoczyć
@Ciapss: Kolejna sprawa to na pewno jaki % stanowi portfel właściciela spośród wszystkich. Były przypadki, gdzie gość po uzyskaniu wpłat innych osób zawijał się z całością swoich pieniędzy przez co kurs leciał na łeb i tylko się traciło. Nie wiem do końca jak to miało funkcjonować na jego korzyść, ale 2-3 razy tak straciłem.
@Ciapss: Osobiście korzystam jeszcze z grupy Moonarch na Telegramie. Tylko trzeba umieć wybrać dobre tokeny. Cały czas uczę się tego na błędach. Uważajcie szczególnie na naganiaczy, którzy tworzą swoje grupy i dają info, że np. po dołączeniu do niej 20-30 członków będzie launch tokena. Można tam zarobić, ale trzeba w porę wyjść. Jest to tzw Stealth Launch, czyli "cichy" start dla ludzi z tej konkretnie grupy. Po starcie dev wypuszcza contract
analiza coinów xD kupuję na dołku, sprzedaję jak jest conajmniej ~25% na plusie. Zbieram tysiaczki i inwestuje dalej.


@Greensy typowy wykopek z kapitalem 1400 pln ktory zrobil 30% i mysli ze jest kims
@Camaxtle: Wlasnie sprawdzilem pare coinow i faktycznie, moze byc bardzo przydatne :)

Dobrym zrodlem coinow tak jak @koomi23 napisal jest tez https://t.me/moonarchsnipes, choc trzeba brac pod uwage ze coiny tam sa juz z malym opoznieniem i zarobicie mniej niz osoba ktora podrzucila cynk. Chyba ze jest to ten cichy launch, ale wtedy trzeba uwazac bo czesto sie srednio na tym wychodzi :)