Wpis z mikrobloga

Nigdy nie lubiłem gier wyścigowych

Tzn w sensie takim że sam z siebie na żadne nie czekałem i żadnych specjalnie nie kupowałem

Jakiś czas temu ograłem jakiegoś Dirta bo był w bundlu a za dzieciaka to tam kiedyś grałem w Toca, Colina i bodajże chyba w drugiego NfS. Najdłużej zdecydowanie sam z siebie to ogrywałem chyba Fuel. No ale generalnie fanem ścigałek nie jestem

Ale zainstalowałem z ciekawości tą #forzahorizon5 bo jest w #gamepass...i kurde jakie to jest fajne xd

Nawet się nie spodziewałem, siedziałem wczoraj i młóciłem kilka h ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co więcej, nigdy przenigdy jak już mi się zdarzyło grać w jakąś samochodówkę to nie grałem na widoku z kabiny. Tutaj natomiast mam wrażenie że jadąc na właśnie takim widoku "zza kierownicy" znacznie lepiej mi się prowadzi bo jakimś cudem lepiej "czuję" auto a szczególnie prędkość przez inny FoV niż jak szarżuję ze standardowej kamery zza auta xd

Niby gusta się zmieniają ale to chyba nie o to chodzi bo w sumie dalej mam takie zlewające podejście do gier wyścigowych. No ale ta jedna....kurde jakie to jest dobre

Grając na kierownicy full wypas z pedałami i gałką zmiany biegów albo łopatkami to musi to być mistrzowskie doświadczenie xd

#gry #xbox
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Grając na kierownicy full wypas z pedałami i gałką zmiany biegów albo łopatkami to musi to być mistrzowskie doświadczenie xd


@BorysKafarov: każdy tak myśli, a potem się okazuje że jazda na kierownicy w Forzach Horizon jest o wiele trudniejsza niż w grach symulatorowych z zaawansowaną fizyką jazdy. W tych drugich o wiele łatwiej jest wyczuć samochód, a do tego robi on to co mu rozkażemy kierownicą czy pedałami. W FH
  • Odpowiedz
@BorysKafarov: Ja za małolata grałem dużo w wyścigi. Później traktowałem wszystko z podobnym dystansem, aż postanowiłem kupić kierownice. W sumie nic to nie pomogło, pokazało tylko, że jest znacznie ciężej i całkowicie przestałem grać. xD a forza 4-5 spoko. Chociaż bardziej czekam na Grań Tutismo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HaPPe: Ja już od dawna jeżdżę bez włączonych wspomagaczy, oprócz właśnie ABS. Jakoś nie mogę się przekonać do jego braku.
  • Odpowiedz
@HaPPe: najtrudniej chyba zrezygnować z linii wyścigowej. Wyłączyłem ją już na starcie i przez to ciągle muszę zerkać na minimapę xD A ślepych zakrętów czy nawet nawrotów nie brakuje. Trzeba się wyuczyć mapy i potem jakoś pójdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fox7er: no widzę że opcji ulatwienia jest masa więc jak się wszystkie wyłączy to pewnie znacznie lepiej na kierownicy idzie ? Na pewno lepsze jest przełożenie ruchu kierownicy do faktycznego obrotu niż wychylenie gałki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@HaPPe: costam wyłączyłem ale musiałbym sprawdzić co xd tcr nwm co to jest ale chyba na prędkościomierzu jest taka ikonka i czasem się na niebiesko zapala.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BorysKafarov: Bez TCR jest dużo więcej zabawy, ale trzeba uważać z mocnymi RWD, żeby nie wciskać od razu triggera do końca ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WcurwionyKotek: to wiem, ale z ABS da się skręcać podczas hamowania ( ͡º ͜ʖ͡º)

@jkbck: Mimo wszystko bardzo szybko człowiek przyzwyczaja się do nie hamowania w zakrętach, więc korzyć jest niebagatelną, bo zazwyczaj 8 tak na zakrętach wyprzedzamy.
  • Odpowiedz