Wpis z mikrobloga

Jak to teraz jest - przy 10 i 11gen intela (i3/i5) z zintegrowaną kartą graficzną ORAZ obecną kartą GPU dedykowaną - czy można mieć aktywne obie na raz, czy zawsze obecność GPU powoduje deaktywację wbudowanej karty (choćby z powodu zajętości linii PCIe)?, ew od czego zależy czy można (płyta głowna/uefi/obecność monitora itd) ?

(tak mam na 4gen intelu / 5gen, większość idlowych spraw załatwiana GPU intela wbudowanego)
#pcmasterrace #komputery #intel
Pobierz
źródło: comment_16365007391KYk1kUSBsN2rdrHqcEfdw.jpg
  • 4
@pawelkoszalin2: nie tyle zależy mi na wykorzystywaniu układów równoczesnie - co przyporządkowaniu (jak wyżej) obsługi danych aplikacji do wyłącznie GPU intela.
Ma to takie zalety, że choćby 10 zakładek z grającymi równocześnie YT 4K, i reklamami renderującymi się w firefoxie było - to GPU Nvidii nadal ma 0%, jest zimne i nie rusza wentylatorami ani zegarami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: łeee... To w ustawieniach sterownika grafiki można wybrać jakie programy mają działać na wydajniejszym układzie. Tylko nie wiem, czy zwykłe okienkowe programy będą tak działać, czy to tylko do gier działa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelkoszalin2: no mi tak to działa. Dowolne programy da się przypisywać, jak firefox czy nawet dwm.exe, i co który program obciąża - widać ładnie w taskmenagerze. Działa.