Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich a szczególnie podwładnych czworonożnych puszystych osobników :) Mam takie pytanie, czy kot kiedyś mądrzeje? Czy on bez względu na swój wiek zawsze pozostaje małym, głupkowatym kociakiem? Mój ma juz ok 4 miesięcy, oczywiście jak śpi to nie wolno mu przeszkadzać, ale jak już wstanie to nie patrzy na nic, idzie jak po swoje, jak trąbą powietrzna zabierając za sobą wszystko po kolei. Oczywiście to tylko żart, ale serio musi swoje wybiegać, gdyby mógł to nawet przebiegł by po suficie. Czy takie zachowanie będzie mu towarzyszyć zawsze, czy z wiekiem się to uspokoi? I drugie pytanie, ile taki kotek ma dostawać jeść? W tym momencie dostaje suchą karmę, w jednej miseczce mu uzupełniam na bieżąco, żeby zawsze była, jedna saszetkę taką 100 gramową dziennie i do tego ma zawsze miseczkę mleka uzupełnioną. Czy to za dużo? Czy za mało? Szczerze potrzebuję odpowiedzi i mam nadzieję że mi ktoś pomoże, bardzo dziękuję za wszystkie wiadomości z góry! Pozdrawiam :)

#koty #kot #kotypannakoty
  • 17
@Nieznawca321: na mleko jest już zdecydowanie za stary, koty je generalnie lubią ale nie trawią dobrze. Przestaw na wodę i bez obaw, nie umrze z pragnienia. Jak bardzo chcesz, jest specjalne mleko dla kotów, które będzie trawił bez problemu.
Jedzenie może sobie regulować sam, w każdym razie do momentu kastracji, potem bywa różnie, jeden zacznie się obżerać i tyć, drugi nie.

Drapanie i bieganie po spaniu to norma. Z wiekiem, ale
@Nieznawca321: z wiekiem mu przejdzie takie kocie szaleństwo, a mleka mu nie dawaj, tylko wodę. Jak rozlewa, to nalej pół miseczki i daj z dala od karmy, niektóre koty nie piją wody jak blisko jest jedzenie (moja akurat pije, ale ona ogólnie jest dziwna xd). Częściej dawaj mu karmę mokrą i unikaj whiskasów, kitekatów itp. bo długo Ci nie pożyje. Na zooplus masz dużo rzeczy dla zwierząt, dodatkowo przywożą Ci pod
@Nieznawca321: aha, no i jak go wykastrujesz to tym bardziej się uspokoi, ale to jeszcze nie jest dobry wiek na kastrację, bo to jeszcze kocie dziecko.
Ogólnie polecam poczytać też artykuły na koty.pl, jak brałam moją kitku to mi ta strona bardzo pomogła wiele razy i co miałam jakieś pytanie, to tam znalazłam odpowiedź (ʘʘ)
@Nieznawca321: czy się uspokaja - tak. Czy mądrzeje - niekoniecznie xd Ale zależy od charakteru kota. Poczytaj o cyklu łowieckim i przede wszystkim dużo dużo się z nim baw (zabawkami, nie rękami). w ten sposób nawiązujesz z nim więź i używasz do tego jego energii, którą w innym wypadku spożytkuje na kombinatorstwo co może się skończyć wykształceniem nawyków które ci nie będą pasowały. W zabawie jest to w pewnym stopniu pod