Wpis z mikrobloga

#forzahorizon4 #symulatory #assettocorsa #forza #shelby #samochody #historiamotoryzacji
Hej!
Przepraszam za banalne pytania, nie jestem obeznany w grach wyścigowych/w zabytkowych autach sportowych
gram trochę w Forzę Horizon 4 przed jutrzejszą premierą(mam w abonamencie game pass czwórkę i jutro premiera piątki, obydwie podstawki)
Zobaczyłem film Ford v Ferrari, pan Shelby grany przez Matta Damona śmiga tam po mieście swoim własnym autem, coupe Shelby Cobra 427(nie mogłem znaleźć fajnego screena, to jedno z tych aut, które najlepiej wyglądają w ruchu;)), piękne auto, jak trochę pogooglowałem to bardzo ciekawa postać ten pan Shelby, ogólnie tamte czasy ciekawe, tu jest "odnaleziony" wywiad, polecam, dobre rzeczy opowiada:
https://www.youtube.com/watch?v=Rzq4DeTjZ1A&t=2150s

Akurat miałem 2M kredytów w grze, to bez pomyślunku(miałem kupić moją Toyotę z realu, ale przecież jeżdżę nią codziennie;)) kupiłem na aukcji wersję Shelby Cobra w klasie S2(preset S955, jest według nazwy pod drag), dosłownie wypada z mapy, ale jak się przyłożyć(i jak trasa nie za kręta;)), to połyka inne auta z tych małych sportowych. Pierwszy raz się zastanawiam czy nie kupić niższego "tuningo" niż jest zainstalowany;)(też S2 może, z trochę delikatniejszym napędem nadświetlnym;)).

Czy w innych grach występują te auta?(Shelby Cobra, Daytona, Montecarlo, odpowiedniki Ferrari z tamtych zawodów/lat... takie dzikie małe bestie bez elektroniki)? Chciałbym pośmigać na słynnych trasach, może wyciągnąć kierownicę i w jakimś symulatorze(bardziej zaawansowanym arcade) pojeździć bardziej na serio(bo wiadomo, Forza Horizon 4 super zabawa, ale to taka arcade'owa zabawka w stylu Mario Cart, czasem człowieka najdzie pograć w coś pod kierownicę).

Mam na Steamie Assetto Corsę, pamiętam że mam do niej jakiegoś moda wykupionego, tego najsłynniejszego co wszyscy grają. Tam na bank są te auta(albo coś z tego typu), a może jakaś gra pomiędzy? Miedzy Forzą Horizon a Assetto Corsą zmodowaną jest spory przeskok, szczególnie jak się śmiga "wymagającymi" autami(jak pierwszy raz grałem i nie ustawiłem kierownicy, to mi lekko nadgarstek wykręciło(Logitech G29/G920, jak kupujecie dzieciakowi, czy nawet sobie, to dobrze skalibrujcie, bo ten silniczek może spowodować kontuzję);).

A wracając do Forzy Horizon 4. Poskupowałem większość klasycznych muscle car i sakiewka pusta, a chciałem kupić podobne do wymienionego wyżej(obrazek w komentarzu niżej) Shelby Cobra Daytona Coupé
Chyba zbyt podobne jak na swoją cenę.
One chodzą po 4 miliony(wiadomo, można trafić taniej jak się czatuje, ale z moim internetem to nawet nie mam jak snajpować aukcji;)), nie chce grindować 4 milionów jak jutro pewnie będę ciał w Forzę Horizon 5(premiera 9tego czyli jutro, to chyba o północy już będzie można grać?).
Nie mam rozszerzeń, to nie mogę kupić chyba najszybszego z tej rodzinki:
Shelby Monaco King Cobra(i to jest konkretna nazwa auta;))
Chyba można kupić same dodatki jak się ma grę w abonamencie Game Pass? Może jakieś promocje będą po wyjściu piątki, boję się że po wyjściu piątki czwórka "wygaśnie" jak Horizon 3(licencje wygasły czy coś, nawet jej w abonamencie nie ma).

Za bardzo się rozpisałem,
Tak naprawdę znam tylko Assetto, Forzę Horizon 4 i Dirt 4/Dirt Rallly 2.0(i Wreckfest;)
jest jakaś gra podobna do Assetto?(praktycznie wszystkie tory, ilość aut/ustawień/zaangażowanie społeczności)?
Nawet nie próbowałem ustawiać Assetto pod pada/łatwiejszą grę kierownicą(miałem "fazę" na symulatory jak miałem zainstalowany ten cały bajzel z 200 samochodami), da radę grę przykręcić by była powiedzmy jak DIRT 4(pomiędzy simem a arcade?).
Boję się "efektu Assetto", zaraz bedzie dysk cały zajęty, biurko trzeba będzie przemeblować bo kierownica z akcesoriami.

A #beamng ? ta gra jest chyba ciekawa?:)

Dzięki i pozdrawiam innych, którzy też nie mogą jeszcze pograć w Forzę Horizon 5(pewnie jak u mnie gra juz dawno pobrana, czeka na aktywację).
Przedpremierowo można było grać od piątku(od piątego podobno możecie grać jak kupiliście wcześniej), już mi nawet przez myśl przeszło by z torrentów pobrać Horizon 5, ale znając ludzi, to milion pijawek i 10 osób udostępniających.
Dobra, sam sobie tłumaczę: nie ściągaj Assetto, bo to studnia bez dna, zaraz będziesz zamawiał okulary VR;), będą niepotrzebne nerwy i ciśnienia, poczekaj do premiery FH5.

Pozdrawiam:)
RabarbarDwurolexowy - #forzahorizon4 #symulatory #assettocorsa #forza #shelby #samoch...

źródło: comment_1636364393gg2QbFHP1ROpUsBgNBahUC.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Logitech G29/G920, jak kupujecie dzieciakowi, czy nawet sobie, to dobrze skalibrujcie, bo ten silniczek może spowodować kontuzję


@RabarbarDwurolexowy: Paaaaaaanie, G29 to zabaweczka, ledwie 2 Nm momentu generuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już mój T300 robi prawie 4 Nm a to i tak jedna z najsłabszych kierownic na paskach. Fanatec ClubSport wyciąga 8 Nm.
A Direct Drive'y to już w ogóle abstrakcja, bo dochodzą do 30 Nm... TO
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: tam będzies musiał rozgrzewać opony, w ustawiniach musisz oprócz włączenia TCS wybrać kontrolę trakcji poślizgu, na 1%, oczywiście dotyczy to niektórych aut, niektóre i tak są trudne do opanowania, najlżejsze dodanie gazu powoduje niekontrolowany uślizg, do tego zmienne warunki atmosferyczne, słowem hardcor, coś jak Dirt Rally na asfalt, ale ja to lubię, załączam jedno z takich aut bo właśnie gram.
S.....l - @RabarbarDwurolexowy: tam będzies musiał rozgrzewać opony, w ustawiniach mu...

źródło: comment_16363683174L6hr6WVlIG69RsWw6yj16.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Shmoikel: wow, nieźle, a w którą część grasz? Bo Project Cars 3 ma mieszane oceny na Steamie, po komentarzach widzę że to nie "dziadostwo/słabizna", a zmiana w typie/balansie gry? Nie ryzykować i na początek sprawdzić dwójkę(jedynkę)? To jest jakaś starsza Formuła na tym obrazku?

kiedy wykręci ci ręce na drugą stronę i tylko stopami będziesz w stanie wyłączyć to ustrojstwo.


@Endriu_: pewnie bym nie uwierzył że takie ustrojstwa ludzie sobie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: ja gram w jedynkę, ale grałem też w dwójkę, a trójkę to można sobie darować, chodzi główne o hajs, bo gra ma sporo dlc. Poza tym widzę, że wspominasz o BeamNG, no super gra, każdy powinien ją zobaczyć, ale to jest wieczna alfa, najlepiej polecam ci sprawdzić te gry ściągając je z torrentów, chodzi o znów o to, żeby nie kupować kota w worku, nie pozbawić twórców pieniędzy. Gry z
  • Odpowiedz
@Shmoikel dzięki za info, a co do torrentów, tak właśnie robię, wiadomo, w ciągu 2h jakie masz na oddanie na Steamie... nie da się ocenić dużej gry w tak krótkim czasie. Większość gier które mam na Steamie testowałem jako piraty.
Gram, jak mi gra pasuje to kupuję, jak nie to kasuję, jeszcze abonamenty typu Gamepass czy Ubi+ są OK, można sobie sprawdzić grę, tak zaoszczędziłem prawie 300 nie kupując Far Cry 6,
  • Odpowiedz
okulary VR + dźwięk, plus właśnie kierownicę/sterowanie samolotem, podobno taki zestaw = zupełnie nowy poziom grania/symulacji. Próbowałeś czegoś w tym stylu? jak wrażenia?


@RabarbarDwurolexowy: Mam Oculus Questa od ponad 1,5 roku (odebrałem go dosłownie na tydzień przed przejściem z biura na home office i eksplozją pandemii) i cięęęężko byłoby mi teraz wrócić do jazdy na płaskim ekranie. Całkiem inne wyczucie prędkości, odległości od krawężnika czy innych samochodów. AC na "płasko" odpalam
  • Odpowiedz