Wpis z mikrobloga

Jak patrzę na wpisy #neuropa o tym żeby uszczelnić granicę i nie wspierać reżimu Baćki to aż się serce raduje.
Mirko to jednak potrafi się zjednoczyć w sprawach ważnych i oczywistych

Dzisiaj będzie bardzo niebezpieczna noc, mam nadzieje że Straż Graniczna i Wojsko Polskie zachowają zimną krew. Trzymam za nich kciuki!
#bialorus
#4konserwy
#polska
#granica
#wojna
#imigranci
R.....h - Jak patrzę na wpisy #neuropa o tym żeby uszczelnić granicę i nie wspierać r...

źródło: comment_16363639285xMBTOcxGixUqOfYn0BzLF.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@PiccoloColo Czy muszę brać pod uwagę każdy niuans językowy byś nie prowadził na jego temat dyskusji. Skoro przekroczyli granicę w hipotetycznym scenariuszu to chyba oznacza, że środki konwencjonalne zawiodły?

I jeżeli jest, dla ciebie szokujące to tak, wolę żeby dwóch Ahmedów dostało w czapę, niż żeby miliony Ahmedów bawiły się w wędrówkę ludów do Europy, bo taki scenariusz zniszczy nasz kraj i nasz kontynent
  • Odpowiedz
@TenTypZez Mulata jak ma rodzica Polaka też uznaje za Polaka, a murzyna toleruje jak się zachowuje jak Ugonoh, a nie jak Ibram X Kendi. Ale fakty są takie, że z tych współczesnych przybyszów mało, który chce się asymilować, a raczej pasożytować na instytucjach liberalnej Europy, która w ramach multikulturalizmu nie wymaga od niego nawet lojalności.

Poza tym proszę odpowiedź na pytanie. Skoro Polacy to grupa posiadaczy paszportu, a nie grupa etniczna
  • Odpowiedz
@TenTypZez:

Tak dokładnie do tego. Dokladnie to do tego, dlaczego nie uważasz rasizmu i ksenofobii za coś złego. A właściwie dlaczego uznałęś, że to jest fakt, że nie ma nic w tym złego, a nie dlaczego tobie rasizm się podoba.

W potocznej mowie używa się wiele skrótów myślowych. Za złe oczywiście uważam mordy i cierpienie niewinnych ludzi, a stąd moja opinia, że "rasizm" i "ksenofobia" nie jest obiektywnie zła. "Rasizm" niekoniecznie się mi podoba, ale z powodu wszechobecnej stronniczości często najlepszą odpowiedzią jest bycie "rasistą".

I nie wiem jakie to znaczenie ma, czy jest to w Polsce, czy
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem

Skoro przekroczyli granicę w hipotetycznym scenariuszu to chyba oznacza, że środki konwencjonalne zawiodły?


Nie wiem czy zauważyłeś, ale granicę przekroczyło już minimum 6k ludzi, który dostali się do Niemiec + ci których wyłapały polskie służby i jakoś nie słyszałem, żeby do nich strzelali. Może powinni posłuchać geopolityków c wykopu takich jak ty?

W dupie mam co wolisz, bo twojego zdania i tak nikt nie bierze pod uwagę.
  • Odpowiedz
@PiccoloColo W dupie masz co wolę, ale jak czytam te twoje komentarze to mam wrażenie, że obesrałeś gacie ze złości już z pięć razy ( ͡º ͜ʖ͡º)

I tak powinni. Legitymizacja masowej wędrówki ludów do Europy może skończyć się, dla nas katastrofą i trzeba mieć zero wyobraźni by sobie z tego nie zdawać sprawy.
  • Odpowiedz
Poza tym proszę odpowiedź na pytanie. Skoro Polacy to grupa posiadaczy paszportu, a nie grupa etniczna to proszę mi powiedzieć jakie pochodzenie etniczne mają ludzie, który mają przodków prawie wyłącznie z Polski.


@RzutKamieniem: Otóż nie ma takich, bo może nie wiedziałęś, ale Polska nie istniała przez trochę lat. Z resztą to jest zasadnicze rozróżnienie między społeczeństwem narodowym a obywatelskim, którego widać jeszcze nie załapałeś. Tu nie ma sensu w ogóle
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem Tak bardzo się złoszczę, że aż moderacja mi usunęła komentarze od tego meltdownu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Już ci pisałem. Nie Masz pojęcia o czym mówisz i wymagasz od SG i wojska by postępowali według twoich nacjololo upodobań.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Szkoda, że popełniasz błąd logiczny jeden za drugim i żyłka ci pęka po każdym poście. Trudno. Dokładnie wyjaśniłem ci mój tok rozumowania, ale widocznie brakuje ci trochę intelektu, żeby zaadresować moje poprzednie posty. Znajdź jakiegoś prawaka katolika i z nim się zacznij wyzywać nie ze mną.
  • Odpowiedz
@TenTypZez Ale dalej nie odpowiedziałeś na pytanie. Nie pytałem się ciebie o podstawy jakiegoś społeczeństwa obywatelskiego. Pytałem się, że skoro Polacy to jedynie grupa posiadaczy paszportu to jakie pochodzenie etniczne mają ludzie tacy jak ja, którzy nie mają żadnych Niemców, Arabów, Ruskich, Gruzinów czy Ormian tylko, że tak powiem tutejszych? Jakby ktoś mnie spytał o pochodzenie etniczne to co wg. ciebie powinienem my odpowiedzieć?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@suw3r3n: no niestety. Tobie się wydaje, że piszesz logicznie, ale nie dość że twoje zdania nie mają gramatycznego sensu, to jeszcze w jednym potrafisz zaprzeczyć sobie kilkukrotnie.

I nie wiem gdzie tutaj zauważyłeś moje nerwy, gdy spokojnie próbowałem z ciebie wydusić choć jedno logicznie spójne zdanie. Niestety nieskutecznie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RzutKamieniem: no to ci odpisałem przecież. Łączysz dwie odmienne kategorie zupełnie. Jaki sens ma twoje pytanie "skoro postrzegam Polaków w kategoriach obywatelski to jaka etnicznosc mają X"? No zaden
  • Odpowiedz
@TenTypZez Nie odpisałeś mi. Unikasz odpowiedzi na pytanie, bo wiesz że dasz mi wejść w meritum jeżeli na nie odpowiesz.

Sam wcześniej stwierdziłeś, że 'osoby niezależnie od pochodzenia etnicznego mogą być Polakami'. Więc Polacy to wg. ciebie grupa ludzi z różnych grup etnicznych definiowana jak sam wspomniałeś przez obywatelstwo. Kongijczyk z paszportem RP to Polak, tak samo Belg, tak samo Arab etc.

W takim razie skoro już założyłeś, że etniczność istnieje
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem: Nie wiem, jakie jest twoje etniczne pochodzenie i co to ma do rzeczy? To po prostu nie ma nic ze sobą wspólnego. Są w Polsce różne etniczności, ale co to ma wspólnego z obywatelstwem? No znajdziesz ludzi, których określisz jako "etniczni Polacy", w zależności od tego jakie kryteria sobie przyjmiesz. I co z tego? Wynika z tego jakoś, że im się należy więcej, niż innym? Tego nie potrafisz właśnie
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Wynika z tego to, że Polacy tak jak wszystkie inne ludy Europy to grupy etniczne definiowane pochodzeniem, kulturą, językiem, religią etc. a nie uniwersalistyczny kosmopolityczny klub, dla międzynarodowych posiadaczy jednego dokumentu i nie masz prawa redukować tożsamości narodów Europy to posiadania papierka.

Polonia w USA zapamiętała swoje pochodzenie, bo przyminają im o tym katolicyzm, tradycje i nazwiska nie dlatego, że udało im się zachować obywatelstwo I RP przez 10 generacji.

Polacy nie przestali magicznie istnieć w trakcie rozbiorów, bo przestało istnieć ich państwo i nie stali się Ruskimi, a ruch niepodległościowy nie był inspirowany chęcią powrócenia do fajnego orzełka na paszporcie tylko chęcią wywalczenia państwa, dla GRUPY
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Poza tym jeżeli przynależność etniczna jest arbitralna to twoje kategorie definiowania narodu to abstrakcja. Moje pochodzenie etniczne definiuje prawie wszystko w moim życiu. Jeżeli wstawiłbyś mnie do jednego pokoju z Pakistańcem, który nie zna języków międzynarodowych to nie mógłbym się nawet z nim porozumieć, bo nasze pochodzenie etniczne uwarunkowało naszą mowę. Etniczność to coś co wyewoluowało organicznie i istnieje od zarania dziejów. Paszporty i papierki to produkt współczesności i
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Czy któraś z tych cech się wyklucza? Czy jak powiem, że kaczka ma skrzydła jak wszystkie ptaki, ale prócz tego ma płetwy to przestaje być ptakiem?

Po prostu wkurza mnie to, że starasz się robić z naszego pochodzenia coś do czego przynależność jest uniwersalnym prawem każdego i tym samym odbierasz przynależności do narodu Polskiego jakiekolwiek znaczenie. Ktoś kto nie posiada nic wspólnego z Polską nie jest Polakiem. Mulat może
  • Odpowiedz
@TenTypZez:

no niestety. Tobie się wydaje, że piszesz logicznie, ale nie dość że twoje zdania nie mają gramatycznego sensu, to jeszcze w jednym potrafisz zaprzeczyć sobie kilkukrotnie.


I nie wiem gdzie tutaj zauważyłeś moje nerwy, gdy spokojnie próbowałem z ciebie wydusić choć jedno logicznie spójne zdanie. Niestety nieskutecznie.

Przecież to ty raz za razem robiąc błędy logiczne, udowodniłeś, że nie rozumiesz prostych argumentów. Nie wiń mnie za to. Ja pisze
  • Odpowiedz