Wpis z mikrobloga

@BajanArt: a to na windowsach się aż tak nie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mógłbyś podejrzeć log systemu. Jest jakaś przystawka administracyjna do tego. W nim raczej powinieneś mieć info, że coś się wykrzaczyło na sterowniku - wiedziałbyś czy to to.

@BajanArt: z ciekawości na wszystkich renderach ci się wysypuje czy tylko na twojej scenie? Sprawdź może na jakiejś przykładowej scenie do bechmarkowania pc'ta z neta.
@Kryspin013: Renderuję w evee bo najszybciej, a z innymi scenami to nie wiem, bo musiałbym też tworzyć animacje i dopiero render, bo tak to normalnie renderuje pojedyncze fotki. W mojej scenie na bank mam wszystko dobrze ustawione. Miałem już tak kilka razy, że się zwieszał blender na renderowaniu i reinstall sterów pomógł, tylko teraz nie mogę się połapać, na których się nie wykrzaczał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@BajanArt: przejrzałem logi gdy mi się blender wykrzaczył
"System Windows pomyślnie zdiagnozował warunek braku pamięci wirtualnej. Następujące programy zużywają większość pamięci wirtualnej: blender.exe (1372) zużywa 18929098752 b, chrome.exe (9740) zużywa 368128000 b i chrome.exe (11004) zużywa 309202944 b."
@Gorion103: Pamięć wirtualną miałem niby na 0 ustawioną, nie wiedzieć czemu, a ramu mam 32gb i blender nigdy więcej nie wziął niż 20. Zaktualizowałem system i stery od chipsetu, ustawiłem też pamięć wirtualną. Zaraz zobaczę czy coś pomogło
@Gorion103: @Kryspin013: Teraz nie wyskoczył błąd w logu dotyczący pamięci wirtualnej, ale jest to samo, blender się ściął po wyrenderowaniu kilkunastu klatek animacji. Teraz będę sprawdzał różne stery, ale wcześniej jeszcze zaznaczę żeby używał tez cpu do renderowania, tak jak miałem ustawione wcześniej
Pamięć wirtualną miałem niby na 0 ustawioną, nie wiedzieć czemu, a ramu mam 32gb i blender nigdy więcej nie wziął niż 20. Zaktualizowałem system i stery od chipsetu, ustawiłem też pamięć wirtualną. Zaraz zobaczę czy coś pomogło


@BajanArt: windows jest dziwny i by programy bez swap w systemie działaja czasami niestabilnie. Z jakiegoś powodu tylko tak na windowsie jest. Ustaw swap w systemie na wartość większą niż 0. Po za tym