Wpis z mikrobloga

@alberto81: Zastanawia mnie jedno, jak przejdą, pójdą dalej do Niemiec to na granicy z Niemcami ciekawe co Niemcy zrobią. Nas nie będą strzelać, bo są dzieciaki, zaraz by była gównoburza, że strzela się do dzieci, a po co ryzykować, jak oni i tak idą do Niemiec.
  • Odpowiedz
@alberto81: ciężko sobie wyobrazić powstrzymanie tego tłumu bez strzelania.

Obawiam się że "Obóz Świętych" Raspaila okaże się proroczy.
Jedna złudna nadzieja w tym, że może po pierwszej widowiskowej porażce akceptacja strzelania w społeczeństwie i rządzie wzrośnie do tego stopnia że drugie podejście zostanie odparte. Jak te kilka tysięcy przedostanie się na raz do Niemiec to będą siedzieć cicho bo nie chcą powtórki z 2015.
  • Odpowiedz
jesli doszliby pod granice niemiecka, to niemcy ich nie wpuszcza i zostawia u nas. I juz to bedzie nasz problem.


@bocznica: Ale co zrobią, żeby ich nie wpuścić, zrobią zasieki i zamkną ruch na granicy? Będą strzelać? 2-3 osoby to można zatrzymać, ale taka grupa jak zacznie biec w stronę granicy to nie są w stanie wszystkich zatrzymać bez użycia siły.
  • Odpowiedz
@TomdeX jak to co. Beda patrolowac granice i beda ich zawracac. Zrobia to samo co sie dzieje na innych granicach. Wprowadza jakis stan nadzwyczajny i w obronie swojego terytorium beda pilnowac granicy zolnierze i policja. I zostawia nachodzcow po naszej stronie. Ide o zaklad.
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 51
@alberto81: Jeżeli idą w stronę przejścia granicznego i zamierzają aplikować o azyl to mam nadzieję, że nasz rząd potraktuje ich jak ludzi a nie jak przestępców albo hordy zombie i rzetelnie przeanalizuje wnioski a nie zacznie walić z armatek wodnych do tych ludzi jak co niektórzy by chcieli.
  • Odpowiedz
: 3/4 z nich ma lepsze ciuchy niz ja xD


@BillyGugu: bo żeby się dostać z bliskiego wschodu na Białoruś i pod naszą granicę to trzeba mieć więcej pieniędzy, niż przeciętny Polak oszczędności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz