Wpis z mikrobloga

Drodzy,
sprawa wygląda tak, że kiedyś, dawno temu, pani Božena Němcová zebrała i wydała czeskie baśnie. Następnie zostały one przetłumaczone i wydane w Polsce przez nieistniejące już wydawnictwo Pojezierze. (pic. rel.).
Na zakończenie zerówki dostałem tę książkę jako nagrodę za wybitne osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie (albo odwrotnie, wzorowe wyniki w nauce i wybitne zachowanie, już nie pamiętam). Czytałem ją pasjami, bardzo mi się podobała. Później ją komuś pożyczyłem, a ten ktoś okazał się bandytą i mi jej nie zwrócił. Wybaczyłem, nie chowam urazy – coś mi z tego wzorowego czy wybitnego zachowania pozostało. Zresztą, nawet gdybym chciał, to nie wiedziałbym do kogo.
Niemniej książki nie mam, a szkoda. Chciałbym ją przeczytać znowu. Jest ona dostępna w kilku bibliotekach w Polsce, każda daleko ode mnie. I stąd moje pytanie: może komuś zalega na półce i byłby skłonny mi ją, za jakąś gratyfikację – finansową lub inną, albo i może bez gratyfikacji, odstąpić? Bo szukałem i na dziś kupić jej się nigdzie nie da.

Spróbować zapytać tutaj na pewno nie zaszkodzi. Jeśli się nie uda, to pozostanie mi albo wybrać się na wycieczkę do którejś z bibliotek, albo dowiedzieć się jak dokładnie działa wypożyczanie międzybiblioteczne. Wolałbym jednak mieć ją na własność.

#ksiazki #czytajzwykopem
George_Stark - Drodzy, 
sprawa wygląda tak, że kiedyś, dawno temu, pani Božena Němco...

źródło: comment_1636286671wcFxQFtzkrclUetYRNfk3h.jpg

Pobierz
  • 10