Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak myślicie, warto dopłacić 900 zł i zamiast Air 8/256 kupić wersję Pro 8/512? Zastosowanie głównie przeglądarka/trading/oglądanie filmów/raz na jakiś czas zmontowanie jakiegoś filmu z wakacji.

#macbook #apple
  • 12
@Skrzyno: A MacBook Pro z procesorem m1 czy tym nowym m1 pro lub max? Jeżeli masz na myśli Macbooka pro z m1 to ja bym na twoim miejscu brał air ale lepszego. 8/256 jest dobre bo sam korzystam ale wolałbym mieć oczywiście 16gb ramu i 512 pamięci
@supermichalpol mam na myśli pro m1. Mam do wyboru następujące opcje :

-Air m1 8/256 klawiatura USA
-Air m1 8/256
-Pro m1 8/512

Z jednej strony za pro przemawia dotykowy touchbar - ale sam jestem ciekaw czy to się przydaje - aktywne chłodzenie i te 2 h różnicy na baterii...
@BShKF dzięki, a co myślicie o układzie klawiatury? Widzę wielkie poruszenie na forach, większość za USA. Tym bardziej tą opcję mam możliwość wyrwania taniej
Z jednej strony za pro przemawia dotykowy touchbar - ale sam jestem ciekaw czy to się przydaje


@Skrzyno: touchbar to największe gówno z jakim miałem do czynienia chyba w lapkach appla ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam w firmowym, jak jesteś przyzwyczajony do trzymania łapy na klawiaturze to możesz się zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet samo głupie zmienianie głośności jest niewygodne. Kupowałem prywatnie