Wpis z mikrobloga

@7160: no właśnie nie. Na tamtym skrzyżowaniu można z zewnętrznego bo linie na to pozwalają. Poza tym jadąc zewnętrznym przecinasz pas ruchu więc ustępujesz pierwszeństwa tym zjeżdzającym z wewnętrznego, na zwykłym rondzie bez tych linii nie ma takiej sytuacji
Zjeżdżając z ronda czasem trzeba zmienić pas.


@7160: zjeżdżając z ronda bezpośrednio w zjazdnie wykonujesz manewru zmiany pasa ruchu, a jedynie zmianę kierunku jazdy.

Zmiana pasa ruchu to zmiana położenia pojazdu wobec krawędzi lub osi jezdni, ale przy pozostaniu na tej samej jezdni.

Zmiana kierunku jazdy polega na zmianie kierunku poruszania się pojazdu w prawą lub lewą stronę względem jego dotychczasowego położenia.

Czyli dozwolony jest taki tor jazdy na "serii skrzyżowań"?
źródło: comment_1636282006bhNYSUOla4daUNtKnWuuhQ.jpg
@7160: O super, zgadzamy się co do tego, ze wina jest czerwonego. Zastanówmy się dlaczego. Może dlatego że skręca w prawo z lewego pasa? Dlaczego zielony nie powinien? Przecież po skręcie może zająć dowolny pas, a co jeżeli za chwilę skręca w lewo na następnym skrzyżowaniu?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: może jeszcze raz :) ja nie twierdzę przeciwnie. Uważam że znak poziomy bez pionowego tutaj nic nie znaczy. Ale oprócz parkingów takie akcje się nie zdarzają. Chce tylko przykład jeśli zdarzają.
przestań wklejać skrzyżowania prostopadłe typie bo nie rozmawiamy o nic


@Krupier: Ja #!$%@?ę, jaki formalista. No masz. Teraz możesz tak zawrócić?

Nie czepiaj się, że trójkąciki pod złym kątem. Wyobraź sobie, że na niebieskich są białe strzałki w kółko.

Możesz tak zawrócić na "serii skrzyżowań"?

@keeper772: Tego, który zmienia pas. ZMiana pasa to manewr dozwolony - trzeba jedynie ustąpić tym, którzy na nim są.
źródło: comment_1636282368ZBlEBYFNtUDZq0CA5ytcgc.jpg
@7160: to kto zmienia pas w tym drugim przypadku? kto jest winny zielony czy czerwony, daj jasną konkretną odpowiedź. A te rysunki z zawracaniem na rondzie, które wrzucasz to jakis totalny absurd.
Masz tu pierwszy z dupy przykład w jaki można zawrócić na skrzyżowaniu


@Krupier: Pokazałeś zawracanie poza skrzyżowaniem. A na skrzyżowaniu również można zawrócić.
jakis totalny absurd.


@keeper772: A tamtem cwaniaczek twierdzi, że można na każdym skrzyżowaniu tak zawrócić i pewnie sam tak jeździ. "Na rondzie w lewo" "sie robi panie instrybutorze!"

Na drugim obrazku zielony zmienia pas. Więc jego wina. Poza tym nieprawidłowo jedzie - powinien zjechać na prawy pas.
Pokazałeś zawracanie poza skrzyżowaniem. A na skrzyżowaniu również można zawrócić.


@7160: można zawrócić na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym jako całości objeżdżając wysepkę oraz można zawrócić na skrzyżowaniu obwiedni z wjazdem/wyjazdem.

To jest dramat co ty wypisujesz. Tak zupełnie bez ironii - kto cię tego nauczył?

Pozwolę sobie też zawołać @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol, ty lubisz takich agentów. XD
Na drugim obrazku zielony zmienia pas.


@7160: JA #!$%@?Ę!!!!

Napisałem ci:

Zmiana pasa ruchu to zmiana położenia pojazdu wobec krawędzi lub osi jezdni, ale przy pozostaniu na tej samej jezdni. <- NA TEJ SAMEJ JEZDNI

#!$%@? człowieku, ty jesteś kompletnym imbecylem! ZERO wiedzy nt. podstaw PoRD. Weź dla bezpieczeństwa siebie i innych nie poruszaj się samochodem po drogach publicznych bo tylko zagrożenie stwarzasz swoimi teoriami, które nie daj boże wcielasz w
@7160 Dobra kończę bo widzę, ze nie trafia do Ciebie. Masz tu serię skrzyżowań, która jest równoważna z rondem, nie wolno skręcać w prawo z lewego pasa, nie można zawracać, ze zjazdu można jechać tylko w prawo itp.. Jak to Cię nie przekona to mam nadzieję, że policjant/sąd Cię uświadomi przy ew. kolizji jak się jeździ.
źródło: comment_1636283191ThtaLNhh8GPUvJ8ohbJsY5.jpg
skrzyżowaniu o ruchu okrężnym jako całości objeżdżając wysepkę


@Krupier: Dokładnie, bo to jest jedno skrzyżowanie a nie seria skrzyżowań. Masz na obrazku dokąd obowiązuje znak - zakaz zawracania - do pierwszego skrzyżowania a serii skrzyżowań.

To jest dramat co ty wypisujesz


@Krupier: Pisz czego nie rozumiesz - cierpliwie ci wszystko wytłumacze.

#!$%@? człowieku, ty jesteś kompletnym imbecylem! ZERO wiedzy


@Krupier: To chyba o sobie piszesz. Zauważ, że do tej
źródło: comment_1636283212ej14wWHA6s1PowTKUJya2h.jpg
Dokładnie, bo to jest jedno skrzyżowanie a nie seria skrzyżowań. Masz na obrazku dokąd obowiązuje znak - zakaz zawracania - do pierwszego skrzyżowania a serii skrzyżowań.


@7160: nie ma tam żadnego zakazu zawracania. I rondo to jest obwiednia z poszczególnymi skrzyżowaniami.

Pisz czego nie rozumiesz - cierpliwie ci wszystko wytłumacze.


@7160: ja rozumiem wszystko, ty nie rozumiesz nic co ja ci tłumaczę. I nie tylko ja, ale pełno innych osób.
miałeś rację, nie warto


@xPekka: kurła, zacząłem dyskutować znowu, po co ja to zrobiłem. XD Typ jest niesamowity, zero wiedzy w tej kwestii, z e r o.

Ale w sumie do niego nie powinniśmy mieć pretensji bo ktoś go tych bzdur kuźwa nauczył i to do tego kogoś powinniśmy mieć pretensje.
@rubesom: ustąpienie pierwszeństwa nie oznacza konieczności zatrzymania się i poczekaniu aż ten samochód przejedzie. Ustąpienie pierwszeństwa to po prostu taka sytuacja w której nie dochodzi do wymuszenia pierwszeństwa. Jeśli wbijesz się na rondo tak że nie spowodujesz zmniejszenia prędkości samochodu będącego na rondzie lub zmiany jego toru jazdy to nie wymieniłeś pierwszeństwa.

@Krupier
@xPekka: problem w tym, że ja mieszkam w mieście rond i takich kretynów zjeżdżających bezpośrednio z wewnętrznego pasa w zjazd jest naprawdę sporo. I to ja kuźwa muszę na nich uważać chociażby gdy jeżdżę jak żółty poniżej (a na tym rondzie zawsze tak jadę bo prawy pas praktycznie od razu skręca w prawo, a ja jak większość tutaj chcę jechać prosto).

Gdybym chciał to w sumie codziennie mógłbym tak wymuszać odszkodowania.
źródło: comment_16362846277HTsXtdBrSH1M8HFhnmCfO.jpg
obwiednia


@Krupier: Możesz podać definicję z Kodeksu Drogowego?

nie ma tam żadnego zakazu zawracania.


@Krupier: Czyli można zawrócić na każdym z "serii skrzyżowań" czyli na rondzie?

Masz prawdziwą serią skrzyżowań. Znaki zakaz zawracania, droga jedokierunkowa, nakaz skrętu w prawo obowiązują TYLKO na pierwszym skrzyżówaniu. Na innych możesz zawrócić.

Według ciebie na rondzie tez tak można???

ty nie rozumiesz nic co ja ci tłumaczę.


@Krupier: Mógłbyś po prostu odpowiedzieć na
źródło: comment_1636284419n0Odja2i9ES8rVQ3XhZQsH.jpg
Możesz podać definicję z Kodeksu Drogowego?


@7160: nie ma czegoś takiego jak Kodeks Drogowy.

Przecież przed chwilą się żaliłeś, że nie rozumiesz co to zmiana pasa ruchu.


Ty tępa strzało tego nie rozumiesz, nie ja.

Nie pisz już do mnie bo nie chce mi się jednak tracić czasu na taki beton. I skończ z tymi autystycznymi rysunkami, które nic nie mówią. Uzupełnij wiedzę i dopiero wtedy wróć.
czegoś takiego jak Kodeks Drogowy.


@Krupier: Ja #!$%@?ę, co za ....

Ustawa Prawo o Ruchu drogowym.

Pokazujesz, ze zupełnie nie rozumiesz o co chodzi. Piszesz o jakichś obwiedniach, seriach skrzyżowań - no ok, może to język potoczny. Ale nie - wymagasz dosłownego przetłumaczenia, bo nie rozumiesz co to Kodeks Drogowy.

Dlaje oglądaj debilne filmiki z internetu zamiast zajrzeć w przepisy. Mam nadzieję, że nie masz nic wspólnego z ruchem drogowym, bo
niby dwa pasy odchodzą od ronda, ale z zewnętrznego pasa nie da się fizycznie wjechać na ten lewy bez przyjeżdżania po linii ciągłej


@xPekka: patrzysz nie w ten zjazd chyba. :P No i Google ma zdjęcia sprzed przebudowy, na geoportalu jest już po remoncie więc na pewno jest lepiej.
@7160: której części słów "nie pisz już do mnie" nie zrozumiałeś? Bo tego, że słów "zmiana pasa ruchu to zmiana położenia pojazdu wobec krawędzi lub osi jezdni, ale przy pozostaniu na tej samej jezdni" nie zrozumiałeś wszystkich to już wszyscy tutaj zebrani wiemy.
Tyle, że na rondzie nie ma znaku "jednokierunkowa".


@7160: ok, teraz już wszyscy mamy pewność. Jesteś po prostu tępakiem nie znającym podstaw PoRD.

Nie udzielaj się publicznie w tych kwestiach bo jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy i będzie dalej powielał te brednie.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Zgadzam się. Chodziło mi cały czas o to, że jak ktoś zmieni pas na rodzie i nieszczęśliwie się w niego władujesz, to nie usprawiedliwisz się tym, że miałeś pierwszeństwo, bo on zmieniał pas. Uściślając chodzi mi o sytuację, jak wjeżdżasz na rondo, bo dużo tu komentarzy i bałagan się zrobił.
Dziecinko - osiołku - zjazd z ronda to nie jest zmiana pasa ruchu. Czego tu nie rozumiesz???


@7160: no przecież o tym piszę, że nie jest. XDD

Bo jest to zmiana kierunku jazdy, w prawo konkretnie. A ten manewr można wykonać TYLKO z prawej krawędzi jezdni jeśli nie są wyznaczone kierunki ruchu więc nie możesz zjeżdżać z wewnętrznego pasa w zjazd.

Ja #!$%@?ę, to musi być zarzutka, nie możesz być aż
@Krupier: No nie wierzę, że ty nie widzisz jak się kompromitujesz. Nie dziw, że PiS wygrywa skoro tacy ludzie chodzą po ziemi i nie mają sobie nic do zarzucenia.

Zauważ, że nie potrafiłeś odpowiedzieć na żadne moje pytanie dotyczące toru jazdy. Przeciez gdybyc miał prawko to przynajmniej próbowałbys zgadywac. A ty nic.
@rubesom: wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Pierwszeństwo się ustala przed wjazdem na skrzyżowanie ale nie da się powiedzieć że zawsze będzie tego wina lub tego. Jeśli wjedziesz tak na rondo i dostaniesz na wysokości wjazdu strzała w lewą przednia lampę policjant uzna że wymyśliłeś. Jeśli dostaniesz strzała w lewą tylną lampę trochę za zjazdem policjant uzna że byłeś już na rondzie i wymusił ten kto zmieniał pas. I w obu sytuacjach
na rondzie nie ma znaku "jednokierunkowa".

@7160: ok, teraz już wszyscy mamy pewność. Jesteś po prostu tępakiem nie znającym podstaw PoRD.


@Krupier: Ale bredzisz!!!! To pokaż mi zdjęcie ronda ze znakiem przed każdym zjazdem D3?
@Krupier: ALe jak ty chcesz gadac skoro bujesz w swoich obłokach???

Snujesz fantazję a jka ktoś ci pytanie zada, "czy tak można pojechać?" to ty "ale co ty mi tu za skrzyżowania trapezowe wstawiasz, ja takiego w moim pcimi nie mam! U mnie to obwiednie so!!!"

Uczył cię ktoś jeździć, czy jeszcze nie? Zadzwoń do niego i zapytaj czy można w ten sposób pojechac.
źródło: comment_1636286306Htuv2hHrbvITYT39aAkP6V.jpg
@7160: której części słów "zamknij się już" nie zrozumiałeś dzbanie? I po #!$%@? dalej te autystyczne rysunki tworzysz? Nie interesuje nas twój świat urojeń.
"zamknij się już


@Krupier: Zrozumiałem, zrozumiałem. Nie potrafisz na kolejny obrazek odpowiedzieć, a tatuś co po pijaku polonezem po Pcimiu uczył jeździc nie odbiera telefonu. Rozumiem, rozumiem.

Strasznie zawiła ta powyższa zagadka. Gdyby tylko były jakieś przepisy, wyjaśniające co oznaczają znaki drogowe...
@Krupier: Głupolku - nawet jeśli sądzisz, że zadaję głupie pytania to zauważ, że nie potrafisz odpowiedzieć na te głupie pytania.

I takiś formalista ("nie wiem co to Kodeks Drogowy"). A piszesz "zamknij się" - ale ja ust nie otwieram pisząc do ciebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Głupolku - nawet jeśli sądzisz, że zadaję głupie pytania to zauważ, że nie potrafisz odpowiedzieć na te głupie pytania.


@7160: oczekujesz, że będę odpowiadał na jakieś z dupy teorie człowieka bez wiedzy i rysującego jakieś autystyczne obrazki? Niepoważny jesteś.

Super, że nie otwierasz ust. To jeszcze nie otwieraj drzwi do pojazdów, nie wsiadaj do nich i nie poruszaj się po drogach publicznych bo twoja wiedza nie powinna na to pozwalać.