Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Przypadkiem zapoznałem się z #honda civic na 2022r. I jednak takie auto przejmuje pałeczkę auta jakie bym sobie kupił w salonie jako nowe. Do tej pory była to mazda 3.

Raz całkowicie inny wygląd.. na zewnątrz tak średnio zwłaszcza przód.. ale środek jest sztos. na prawdę fajnie to wygląda i mi odpowiada. No i silniki.. to 2.0 160km nie dość że jest wolnossące więc można wrzucić LPG, pytanie tylko czy zawory są na hydro. to jeszcze jest dużo miejsca pod maską i jest do wszystkiego dostęp - wszystko na wierzchu. Przy okazji też fajnie zaprojektowali ten katalizator w tym miejscu i w ten sposób. Dodatkowo jest też możliwy 6 biegowy manual, a nie tylko automat CVT.

Znając życie w Polsce pewnie nawet nie bedzie tego silnika 2.0 wolnossaka.
Pobierz r5678 - #motoryzacja
Przypadkiem zapoznałem się z #honda civic na 2022r. I jednak ta...
źródło: comment_1636148944kCksdg7gRxQDWKwJp8Q6ej.jpg
  • 11
@Zacollinho: Ogólnie manualne skrzynie w nowych autach to pomału rzadkość się robi i od tego odchodzą. A ja lubię zmieniać biegi, zwłaszcza jak fajnie skrzynia chodzi, przyjemność mi to sprawia. Zależy też od miejsca gdzie się jeździ. w jakimś mega korkującym się mieście.. czytaj takim gdzie szybciej wychodzi autobus niż samochód, to raczej automat.
Poza tym manual jest prostszy a więc trwalszy.
@bb89: Tak właśnie myślałem.. czyli ogólnie lipa.. bo ze stanów musiałbyś ściągać.. rozbitka raczej nikt by nie chciał, a nowy w salonie pomijając koszta to nie wiem czy tak prosto można sobie kupić..i czy nie było by problemu z rejestracją. Plus wiadomo gwarancja żadna Cię nie dotyczy, no i musisz płacić całą kwotę od razu w zasadzie.

Czyli za X lat jak już będą podjechane bardziej spopularyzowane tańsze i wtedy rozbitka
@_kapsel: no na samym środku, na samej górze masz sondę przed na kolektorze a kat jest z nim zintegrowany i masz niżej drugą sondę. łączenie kata z kolektorem to już stary motyw ale tutaj po prostu nietypowo to wygląda.
@r5678: jprdl rok 2021 a oni wrzucają wolnossaka z #!$%@?ą charakterystyką, o mocy 160km przy masie 1,3-1,4t ()
Do tego uwaga automat cvt xD
Civic to bieda segment, ale szanujmy się.
@wycz: Sa turbodoładowane 1,5, które w tym wypadku będą jednym sensownym wyborem, a ten 2,0 zyska może wartość za 10 lat gdy dzieciaki będą zmieniać głowice oraz dokładać turbinę na to z wersji ututbionej uzyskując
@mechaniczny_pomidor: każdy ma różne potrzeby. Dla mnie ten 2.0 to jedyny sensowny silnik. Moc ma wystarczającą aby auto nie było mułem, plus przy 160km i masie 1.4t powinien się zbierać na tyle że człowiek uważa że jest szybki. jest prostszy, trwalszy, łatwiejszy w obsłudze, niższe koszta utrzymania, można założyć zwykłe lpg wtryskiwane w kolektor ssący. plus jak pisałem, manual też jest.

Ja jak tylko bym mógł szukając auta szukał bym wolnnossaków,
@r5678: Dla ciebie możliwe, jednak odnosiłem się do oferty na tle konkurencji, dla "normalnych" kupujących to jakieś nieporozumienie we współczesnych czasach w wersji nie hybrydowej. Hybryda to inna bajka bo niedołężność wolnossaka jest rekompensowana silnikiem elektrycznym.
Silniki turbodoładowane to głównie wyższą sprawność termodynamiczna, mniejsza masa oraz nieporównywalnie wyższa elastyczność - gdzie mója kobyłka vq37vhr (wolnossak, zmienne fazy, ze wtryskiem pośrednim) elastycznością ledwo co dorównuje 2,0 litrowym turbodoładowanym silnikom na wtrysku pośrednim.