Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, mam takie pytanko - czy mikropęknięcia dętki da się naprawić wlewając jajko środka dętki? xd

W tylnym kole baaardzo powoli uchodzi mi powietrze - jak napompuję koło, to na drugi dzień czuć, że połowa powietrza uciekła. Nie chce mi się przed zimą rozbierać koła.

Akurat dziś żona panierowała mintaja i na widok jajka przypomniał mi się druciarski patent z Top Geara jak chłodnicę załatali wlewając jajko do środka.

Czy takie coś może zadziałać w przypadku dętki? xP wentyl mam samochodowy, więc da się to wlać do środka. Dętka w sumie jest marketowa, więc za bardzo mi jej nie szkoda.

#rower #mtb
  • 22
@SuperStefan: Nie zadziała. Sprawdź, czy wentylem nie ucieka - nie musi to być dętka. A jak już Ci się nie chce rozbierać, to kup za 2 dychy koło zapasowe w sprayu - to na pewno pomoże. Chociaż za tą kasę to dętkę nową będziesz miał ;)
@SuperStefan: prędzej bym mleczka do opon bezdętkowych dołał. Jako ciekawosktkę dodam, że w decathlonie są specjalne dętki zawieerające owe mleczko. Nie testowałem ich ale z tego wynika, że patent może działać.
  • 0
@GrubyKociol: jesteś druciarzem, pogódź się z tym. Wielu, wielu Polaków nimi jest. Powiedziałbym, że to nasza cecha narodowa. Im szybciej sobie z tego zdasz sprawę, tym lepiej dla ciebie, bo stosowanie doraźnych środków jako permanentnych może być groźne, zwłaszcza jeśli chodzi o opony.