Wpis z mikrobloga

Ostatnia chwila na rozliczenie mojego pierwszego #mirkowyzwanie

Wylosowałam takie zestawy:
1. Masz do pracy kilometr czy dwa? A może dla odmiany przejedziesz tę trasę rowerem? 5 dni dla "Zdrowia"!
2. Wejdź w buty drugiej osoby - spróbujcie rzeczy, które zazwyczaj robi druga osoba (obowiązki, hobby).
3. Zrób kolaż jesiennych zdjęć z wycieczki po lesie.

Wybrałam nr 2, bo mój #niebieskipasek hobbystycznie zajmuje się #lutowanie i #elektronika

Przez ponad 1,5 godziny robiłam takie rzeczy:
Korzystałam z plecionki,
Lutowałam elementy SMD pod mikroskopem (dla utrudnienia najpierw precyzyjnym grotem), później hotair
Wykorzystałam pastę lutowniczą i spoiwa zawierające zarówno ołów jak i bez niego - dobieranie temperatur,
Lutowałam wykorzystując pastę lutowniczą easy print,
Myłam układy niepylącymi wacikami i zmywaczem do PCB,
Dobierałam groty i dysze w zależności od rozmiaru elementu,
Wylutowałam elementy BGA na stacji BGA korzystając z przyssawki.

Jednym zdaniem - było trudno!
Nie wiedziałam, że lutowanie pod mikroskopem wymaga aż tak dużo precyzji i opanowania, o wiedzy nie wspominając. Trochę trzęsły mi się ręce, ale coś tam wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w komentarzach więcej zdjęć
nietosamo - Ostatnia chwila na rozliczenie mojego pierwszego #mirkowyzwanie 

Wylos...

źródło: comment_16360631272BCqlOxRUIwLQsRCN5eULo.jpg

Pobierz
  • 26
@kecajek: Mój niebieski ma wiele zainteresowań i czasem robię z nim ciekawe rzeczy, np. kiedyś składaliśmy komputer, latałam dronem i zmieniałam klocki hamulcowe w aucie (prawie sama xD). Wszystkiego trzeba spróbować, żeby się rozwijać kreatywnie, a we dwoje jest fajniej. Podziwiam za cierpliwość, bo myślę, że dużo jej potrzeba do pracy z lutowaniem

@DragDay7: pierwszy tytuł filmiku z tym hasłem mnie przeraził :D Niebieski ma już trochę sprzętu, ale raczej
@nietosamo: elegancko, sam trochę lutuje ale nie mam niestety pewnej ręki w sensie rączki mi trochę chodzą przy takich precyzyjnych rzeczach.
Zapytaj niebieskiego co to za mikroskop wygląda fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nietosamo: zawsze chciałem się nauczyć lutować elektronikę ale nigdy nie wiedziałem jak się za to zabrać. Są jakieś zestawy startowe z tutorialami co by się z tym obeznać?