Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki i mirabelki. Poprzednio post ostatecznie nie pomógł mi, więc here we go again.

Muszę kupić laptopa na studia, mam do tego w mieszkaniu stacjonarkę (Ryzen 5 2600, GTX 106 6GB, ram 2x8 GB 3200 MHz). Laptop powinien być lekki, preferuję CPU od AMD, 14 cali będzie najlepiej, 15,6 przeżyję. Raczej nie mam czasu na granie, ale czasem mi się zdarzy (głównie theHunter: COTW i czekam na GoW na PC), więc zastanawiam się czy nie zastąpić stacjonarki laptopem.

Mam do wykorzystania ok. 5500 pln. Widzę dwie opcje:
-laptop "biznesowy", do ok. 3,5 tys, resztę doinwestować w stacjonarkę (wincyj ramu, monitor, klawiatura, zobaczymy co uznam za stosowne)
-laptop gamingowy, przede wszystkim do głowy przychodzi mi Zephyrus G14 z R9 i 1660Ti

Jakieś opinie, porady?

#laptopy #komputery #pcmasterrace #laptop
  • 7
@alWdIjJpz18nHw: To jest ciekawa opcja, bo myślę o wymianie telefonu na iPhone'a. Tylko na studia potrzebna mi jest Statistica, MS Project, Plant Simulator i najpewniej Solidworks, MB da sobie z tym radę?
@Bokrug: Dodatkowo odpowiedz sobie na pytanie, jak często wychodziłbyś z takim lapkiem, bo jak raz na jakiś czas to szedłbym w 5600h/3060 który starczy na dłuższy czas i do gier i do programów