Wpis z mikrobloga

#gry #konsole #xbox

Hej mirki, wypadłem trochę z obiegu gier. Chciałem na święta kupić jakąś konsolę. Szczególnie z różowym zależy nam na kinect. Szukam konsoli do której będzie można podłączyć kinect 2.0.

1) czy do xboxa serie s moge podłączyć kinecta 2.0?
2) bardzo się rozni jakość serie s od x one? :P jeśli nie to jaką wersję xone polecacie
3) jaką wersję xone s polecacie
  • 11
@Krowa_z_siodlem:
1) nie, kinect zdech
2) Uff, tu ciężko powiedzieć, bo na razie jest dużo niespójności. Generalnie na series s są podobne, ale często lepsze fpsy niż na one x i podobne, ale często niższe rozdziałki niż na one x. Na poprzedniej generacji bottleneckiem dla framerate'u był procek, a series s ma taki sam proc jak series x. Raczej tu bym stawiał jednak na series s.
3) Żadną, imo nie ma
@Krowa_z_siodlem Kinect niestety jest martwy, z najnowsza generacją wogole nie działa a na poprzedniej (one) gier było stosunkowo mało.

Kinect mial/ma jedynie sens z Xboxem 360, gdzie gier było sporo.
@Medonix: @StalkeroVsky: @KingOfTheWiadro: dobra, a idąc tym tropem patrzę że na PS jest możliwość podłączenia ich gogliNo i mają te takie do machania. Nigdy na tym nie grałem. Przyznam szczerze ze zależało nam na grach ruchowych slyszalem ze wygaszają kinecta ale wydawało mi się ze to od kolejnej generacji :D

Takze moje pytanie bo o Playkę jestem totalnie zielony - warto? Lepiej niż xbox? Te "machajki" i gogle vr
@Krowa_z_siodlem: Nie korzystałem z PSVR, natomiast ruchowe gry na niego wydają się kiepskim pomysłem, bo gogle są na kabel i nie mają dedykowanych kontrolerów, a korzystają z wandów z Move'a. Możliwe, że PSVR2 to zmieni, ale pewności nie ma.

Jak chcesz faktycznie fajny i tani VR to idź w Questa 2, który jest systemem standalone - żadnych kabli i pierdzielenia się - zakładasz na łeb i grasz :]
@Krowa_z_siodlem same "machajki" (nazywa się to move) to historia podobna jak Kinect, głównie gry pod to były na PS3. Jednak move + google to już inna sprawa. Na to gier jest całkiem sporo ruchowych, szczególnie na PS4. Jest to dla ciebie dobra opcja do rozważenia.

Problemy jakie widzę to cena. Nie wiem po ile to chodzi ale tanie nie jest (w porównaniu do takiego kinecta) pomimo, że to już dość stary sprzęt.