Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bachal: myślę że od rożnych ludzi którzy pracują w tym zawodzie też możesz usłyszeć różne opinie, metody i porady ;) i sądzę że znajdą się takie sprzeczne :D
@dziecielinapala: @mikaliq: chodzi o to, że specjalnie nic nie robi. Ma trzy miesiące, nie chce chodzić na spacery, jak wyjdzie to od razu chce wracać, nie działają sztuczki klikerem - nie mogę kupić smakołyków bo dopiero ją wziąłem, więc próbuję na zwykłą karmę, ale raz działa, raz nie. Nie wiem nawet i nigdzie nie mogę znaleźc, jak poprawnie nauczyć ją robienia siusiu na dworze. Dodam, że ma do towarzystwa trzy
@Bachal: a to mój ze trzy razy w domu nasikal i szybko się nauczył wychodzić. Zimno jest to mu się nie dziw jak siedzi w domu, że szybko wraca :p jak dopiero wziąłeś to musi się oswoić i będzie dobrze :)
@Bachal: co do siku, trzeba wyczuć moment kiedy zaraz kucnie i na dwór i jak kucnie na dworze to
- powiedzieć "siku" jak kuca i po wysikaniu powiedzieć od razu np brawo i dać smaczka
- bez mówienia siku powiedzieć po wysikaniu np brawo i dać smaczka
to może trwać nawet rok, tak czytałam na grupach że niektóre pieski po roku, inne po 4 mies, zależy od psa.

Za gryzienie można
@Missudi: robie to co mówisz, czasami mam wrażenie że rozumie od razu, bo wychodzi kuca i robi jak mówię, a potem wraca i od razu w domu to samo.
Co do gryzienia, zamykam na dwie minuty w łazience. na ogól tylko koty obwą#!$%@?, ale jak któryś biegnie, to leci za nim
@Rozpierpapierduchacz: I będę wiedział mniej niż wiem z tego bełkotu ;p
@Bachal: jaka hodowla? Która wypuszcza takie szczeniaki bo będę wiedziała czego unikać.
To psie "dziecko" więc sika dużo. Wyprowadzaj po każdej drzemce i nagradzaj za załatwianie na zewnątrz. W tydzień się nie nauczy
@Bachal: takie czyli nie nauczone. Obserwuję kilka hodowli i szczeniaki wychodzą nauczone czystości i życia w domu. Nie jest to atak na twojego psa czy Ciebie tylko chęć uniknięcia takiej sytuacji w przyszłości więc jeśli to nie tajemnica to podaj nazwę hodowli. Jak wolisz to pisz na pw
@Bachal: potrzeba czasu, u mnie mija drugi miesiąc i dopiero widzę zauważalne postępy.
To naturalne, pomoże spokojne odwracanie uwagi, delikatne przerywanie niepożądanego zachowania, zobaczy że nie ma sensu się podpalać bo i tak nie ma z tego szału.