Wpis z mikrobloga

Nie jestem przeciwnikiem NATO ale to co się dzieje na naszej wschodniej granicy i brak reakcji sojuszników bardziej osłabią sojusz niż nasze sądownictwo


@Smogulf: Polska poprosiła NATO o interwencje, a ten odmówił? Bo w przeciwnym wypadku mówienie, że brak reakcji sojuszników osłabia NATO to gruba manipulacja.
  • Odpowiedz
@szurszur gdy ten kryzys rozwijał się wcześniej na Litwie wówczas Polska wysłała tam swoją pomoc z prostego względu mianowicie obustronych korzyści. Polska od razu zauważyła w tym chęć destabilizacji Litwy przez Białoruś i możliwości rozwoju tego kryzysu również na nasze granice, co zresztą się stało. Widocznie sojusz NATO nie widzi sensu w pomaganiu Polsce i co gorsza nie chce się w to angażować. To tak nie dziala że polska ma jeździć po
  • Odpowiedz
@szurszur te działania to woda na młyn dla Niemiec. USA sygnalizuje w ten sposób że to Niemcy się dla nich liczą bardziej niż Polska i to z nimi chcą rozmawiać. Zupełnie odwrotnie niż to miało miejsce podczas blokowania Nord Stream 2 gdzie USA liczylo że wraz z Polską będą w stanie rownowazyc wpływy Niemieckie w Europie.
  • Odpowiedz
gdy ten kryzys rozwijał się wcześniej na Litwie wówczas Polska wysłała tam swoją pomoc z prostego względu mianowicie obustronych korzyści. Polska od razu zauważyła w tym chęć destabilizacji Litwy przez Białoruś i możliwości rozwoju tego kryzysu również na nasze granice, co zresztą się stało. Widocznie sojusz NATO nie widzi sensu w pomaganiu Polsce i co gorsza nie chce się w to angażować.


@Smogulf: Nie no to co piszesz to już jest
  • Odpowiedz
@szurszur oczywiście że Polska mogła i wysłała w przeciwieństwie do Frontexu który dysponuje tylko pomocą instytucyjno prawna i nie posiada realnych sił w postaci pogranicznikow czy sprzętu. A co do ruskiej propagandy to nie przez nią w Polsce nie ma stałych baz NATO w Polsce czy baterii patriot nuclear shearing i innych rzeczy, tylko przez postawę która prezentujesz czyli ślepego posłuszeństwa i wiary w niezachwiane interesy USA w Polsce. To przez to
  • Odpowiedz
Frontexu który dysponuje tylko pomocą instytucyjno prawna i nie posiada realnych sił w postaci pogranicznikow czy sprzętu


@Smogulf: ZNowu piszesz nieprawdę. Przecięz Forntex posada sprzet. W tym smigłowce i samochody z kamerami termowizyjnymi i od razu po wezwaniu Litwy była zapowiedź wysłania dodatkowych ludzi

A co do ruskiej propagandy to nie przez nią w Polsce nie ma stałych baz NATO w Polsce czy baterii patriot nuclear shearing i innych rzeczy, tylko
  • Odpowiedz
@szurszur podtrzymuje swoje stanowisko Frontex nie ma własnego sprzętu a jest on wydzielany z zasobów państwa gospodarza. Chociaż myślę że Frontex w kontekście naszego sporu z unią stał się narzędziem politycznym dla obydwu stron stąd jego brak.

A co do drugiej części to nikt tu żołnierzy nie wyśle bo żołnierze nie są od tego. Polscy żołnierze też nie powinni się tam znajdować to tylko rozwiązanie doraźne. NATO w tej sytuacji może na
  • Odpowiedz
haha. Turcja jawnie atakuje sojusznikow USA w Syrii, Erdogan ma totalitarne rządy - i sleep.


@dafto: Jakie "I sleep"? O wywaleniu Turcji z NATO są już głosy od 2016 (nieudany przewrót), a regularnie się o tym mówi od 2019. Takie rzeczy nie następują natychmiast, ale mogą nastąpić.
  • Odpowiedz
myślałem że normalnie rozmawiamy a nie obrzucamy się od ruskich trolii co uczyniłes w poprzednim wpisie.


@Smogulf: Sam zacząłesz piszac z dupy, że przezemnie nie ma stałych baz NATO w Polsce.
Podwarzanie zaufania do zachodnich sojuszy jest jedną z metod rosyjskiej propagandy. Podwązanie naciagane np: nie zwróciliśmy sie o pomoc, ale atakujemy NATO, że nam nie pomogło. Znaczy ''NATO do dupy, nie traktuja nas powaznie''.
To jest szkodliwe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koniecswiatajestbliski: przecież Trzaskowski nieomal wygrał ostatnie wybory. Może jak opozycja wystawi lepszych kandydatów, to wygra. I absolutnie nie popieram betonowego poparcia od rządu i telewizji, ale ta propaganda i tak glownie trafia do wyborcow pis.
  • Odpowiedz
@szurszur gwoli ścisłości to ty pierwszy zarzuciles mi że jestem ruskim trolem zobacz powyżej jeśli nie pamiętasz. Po drugie ja nie podważa zaufania do zachodnich sojuszników tylko widzę ich realne braki. Przecież USA pomagało nam blokować Nord Stream 2 tak długo jak uważali to za stosowne co zresztą podkreśliłem wcześniej to była realna pomoc i utrzymywanie spójności sojuszu poprzez nietworzenie rozdzwieku między interesami sojusznikow. Ta spójność bardziej chyba rozbijają Niemcy kończąc budowę
  • Odpowiedz