Wpis z mikrobloga

Ciekawostka:
Przeciętne prochy jednego człowieka ważą 2.5 kg, co oznacza mniej więcej tyle samo litrów.

Zakładam, że co roku jest mniej więcej tyle samo uczestników - 456.
Prochy skremowanych uczestników z jednych zawodów Squid Game, to przeszło tysiąc kilogramów.
To wypełnia z nadmiarem taki klasyczny kwadratowy pojemnik na wodę 1000l (1m * 1m * 1m) - jak na pierwszym obrazku.

Squid Game odbywał się przez ok 30 lat (dokładnie od 1988 roku).
To oznacza, że razem wyprodokowano tam 35000 litrów ludzkich prochów. To jest tyle, ile mieści beka na ciężarówce z drugiego obrazka.

Pewnie co roku zasypują te 1000 litrów w dziurze, ewentualnie rozsypują w otaczającej wyspę wodzie.
No chyba że gdzieś na wyspie jest górka ludzkich prochów, wielkości beki z ciężarówki?

Uwagi: Tylko że oni są paleni z drewnianą trumną. Nie wiem ile trzeba do tego doliczyć...
Nie wiem też, czy takie prochy na takiej kupie by nie "siadały" z czasem.

Ale jako zobrazowanie przemiału ludzkich ciał, myślę że całkiem ciekawe?
(mam nadzieję, że za dużo nie pomyliłem)
#squidgame #seriale #netflix #smierc #kremacja #krematorium #ciekawostki #zakladpogrzebowy
milymirek - Ciekawostka:
Przeciętne prochy jednego człowieka ważą 2.5 kg, co oznacza...

źródło: comment_1635969675cn5SPW7DDnhkXPcp785oLU.jpg

Pobierz
  • 6
@padobar: Tak, bo ubitego by było może i z 3l na człowieka, wtedy by było 41040 litrów z 30 lat. Przełożyłem z kilogramów bezpośrednio, bo w kilogramach znalazłem w wynikach konkretnego badania.

Ważne przecież rzędy wielkości, żeby sobie to po prostu wyobrazić, bo przecież nie wiemy dokładnie ile uczestników było w poszczególnych latach, a może większa część czasem wygrywała/odchodziła i też zaokrąglam i kilogramy, i liczbę lat.
To jest wszystko mniej