Wpis z mikrobloga

Jak na na was reagują zwierzęta? Miałem parę takich sytuacji dziwnych że idę sobie z kolegą z w robocie dynamiczniakiem podbiega obcy pies i on go głaskał brał za łapę i pies merdał ogonem a jak ja chciałem pogłaskać zaczął szczekać i uciekł, potem parę razy chciałem to sprawdzić na innych psach i wszystkie ode mnie uciekały i szczekały a nawet podkulały ogon i skomlały. Raz pamiętam poszedłem do takiej laski psiary z którą się znaliśmy jakiś czas i wcześniej mi gadała że jej pies wyczuwa kto będzie jej chłopakiem i wiadomo jak się zakończyło pies się zlał ze strachu jak siadłem obok niego. Albo raz jak pracowałem na budowie to biegał tam taki mały piesek pupilek właścicielki i na nikogo nie szczekał z ekipy tylko na mnie po paru dniach kazali mi zostać w domu bo się nie dało wytrzymać. Myślę że one wyczuwają jakoś moje #!$%@? czy poziom stresu #przegryw #psy #kynologia
  • 12
@lukasus: Pies wyczuwa mowę ciała, to bardzo proste. Nie znam Cię nawet, ale po reakcji psów i fakcie, że masz bordo na przegrywie można wysnuć jeden wniosek - podchodziłeś do tych psów spięty, zestresowany, z kamienną twarzą. Dla psa taka mowa ciała oznacza konfliktowość i gotowość do ataku.
@lukasus: na bank czują ode mnie psa, bo pasożyt zostawia swoje kudły wszędzie, i mam je na ubraniu, różnie reagują niektóre szczekają, niektóre wąchają, niektóre się łaszą, niektóre próbują chapsnąć za nogawkę
@lukasus: malo mam do czynienia z obcymi psami ale raz na domowce u znajomych mowili 'spoko, poglaszcz go sobie' ale jak tylko reke wyciagnelam to prawie #!$%@?ł, a inni mogli go glaskac. No psy wyczuwaja czasem jak ktoś im slepo nie ufa, ma dystans.