Wpis z mikrobloga

@RzutKamieniem: myślę, że przede wszystkim ten patriotyzm nie dzieliłby polaków. Ludzi na lepszych i gorszych. Hetero i homo, katolików i ateistów, białych i czarnych, itd. Każdy człowiek ma takie samo prawo żyć w Polsce i mieć tutaj swój ośrodek życia.

Czyli kompletne przeciwieństwo tego, co chcą ruchy narodowe z konfederacją na czele.
  • Odpowiedz
@Trixie: Co jeżeli filozofia inkluzywności by niosła za sobą straty, dla wspólnoty narodowej? Na przykład tolerancja, dla szkodliwych społecznie zachowań, albo masowej migracji tworzącej humanitarnej katastrofę?

Czy patriotyzm nie polega na lojalności wobec państwa i narodu, a nie na wspieraniu idei ponad jego dobro?
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem: umiłowaniem praworządności i poszanowaniem mniejszości. Gej też Polak. Głosowaniem na partie rozwijające Polskę. Badaniem historii bez omijania trudnych tematów. Inwestowaniem w przyszłość, w naukę.
Żeby nie trzeba było stąd wyjeżdżać, żeby pisano o nas z podziwem.
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem: ja coś napisałem o masowej migracji, czy tolerancji bandytyzmu, czy tak po prostu sobie dodałeś od siebie?

Czy patriotyzm nie polega na lojalności wobec państwa i narodu, a nie na wspieraniu idei ponad jego dobro?

zobaczmy co na to słownik

patriotyzm [łac.
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem: polski patriotyzm to życie wyłącznie przeszłością - jest to obrzydliwe. Warto mieć szacunek do przodków, ale ważniejsze jest dbanie o jego późniejsze dziedzictwo, jakieś eventy które realnie promują a nie ośmieszają Polskę jak to się dzieje teraz (marsz Niepodległości). Patriotyzm to też jakis wkład w działalność społeczna - choćby pójscie na protest jeśli się z czymś człowiek nie zgadza.
  • Odpowiedz
@Trixie: Staram się zrozumieć, czy osoby, które postulują tzw. progresywny patriotyzm w rzeczywistości mają na celu polepszenie wspólnoty narodowej czy próbują po prostu sprzedać liberalizm pod płaszczykiem atrakcyjnej, dla przeciętnego człowieka postawy.

Dlatego zadałem te pytania, by dowiedzieć się, czy liberalne podstawy są w waszej opinii istotniejsze od dobra narodu jeśli te dwie rzeczy się wykluczają.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na przykład tolerancja, dla szkodliwych społecznie zachowań, albo masowej migracji tworzącej humanitarnej katastrofę?


Czy patriotyzm nie polega na lojalności wobec państwa i narodu, a nie na wspieraniu idei ponad jego dobro?


@RzutKamieniem: Skąd w głowie ci się pojawiła nagle masowa emigracja?
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem: nie chce mi się wymyślić jakiejś definicji, w ogóle to lecę spać, ale wyrzucenie śmiecia do odpowiedniego kontenera poprawia jakość życia w Polsce nieskończenie bardziej niż wywieszenie stu flag i odśpiewanie hymnu na baczność tysiąc razy
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem: liberalizm to jest między innymi sposób na polepszenie wspólnoty narodowej. Cała europa zachodnia liberalizmem stoi i ma się bardzo dobrze. Dla krajów z naszego regionu to jest jedyny, racjonalny kierunek na polepszenie naszego życia i wspólnoty narodowej.

mimo, iż sam jestem nacjonalistą.

jak to mówią teraz dzieciaki, cringe.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Większość zachodnich krajów rozwiniętych. Obalenie nacjonalistycznego popędu na tworzenie twardej władzy poprzez rozwój lokalnych struktur gospodarczych doprowadziło do normalizowania outsourcingu i wydalenia supply chainów poza 'granice komfortu'. Kosmopolityczne podejście legitymizujące masową migrację ludzi bez selekcji doprowadziło do presji maltuzjańskich i migratów zatłaczających rynek pracy i dostęp do instyutcji publicznych jak państwo opiekuńcze. Globalistyczne przekonanie o obowiązku rozwiniętych krajów zachodnich wobec naprawiania świata i utrzymywania w nim porządku doprowadziło do
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem: zrobiłem długiego posta, ale skasowałem go, bo stwierdziłem, że w sumie nie warto dyskutować z człowiekiem, który uważa, że nacjonalizm jest ok, a na globalizmie "wiele" krajów straciło xD Może ktoś inny będzie chciał sie kopać z koniem, ja nie mam zamiaru.

Następnym razem pisz w pierwszym poście, że jesteś nacjonalistą i nie ma sensu tu nic pisać.
  • Odpowiedz