Wpis z mikrobloga

Nie mówię tu o starych kobietach (> 30 lat) ale w wieku szkolnym.


@CXLV: czekaj czekaj, jak będziesz miał 30 to przeprosisz wszystkich trzydziestolatków których kiedyś nazywałeś starymi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Czasem nie masz wpływu na swoją wagę i wystarczy, że tylko powąchasz coś słodkiego i już 5+ kg Ci przybyło


@userrrr: xD
To nie jest żadna czarna magia, jeśli dostarczasz więcej kalorii niż wykorzystujesz to tyjesz
  • Odpowiedz
  • 1
@miedzywymiarowy_szympans ja mam tak samo, najpierw dawali mi jeść od cholery tekstami "zjedz bo kiedyś możesz tyle nie mieć do jedzenia" a teraz jak schudłem to #!$%@?ą czemu tak mało jem i oni by tak nie mogli bez 10 schabow i dokładki zimniokow ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jarasznikos: Wielka kopa ziemniaków jest akurat spoko posiłkiem aby nie przytyć, mało kcal na 100g i do tego są zdrowe. Może trzeba spojrzeć na kotlecika obok tych ziemniaków, w grubej panierce smażony na głębokim tłuszczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Walus002: Nie ma to zadnego zwiazku z tym ile zresz i jest to mit. Ja zrem jak dzika swinia cale zycie i nie ma najmniejszej mozliwosci, zebym wyszedl ponad 85 kg, a nawet jesli to zaraz spadam. I dobijam do 30-stki, a tak przez cale zycie 75kg. Momentami mialem niedowage. #!$%@? maca, chipsy, cole, mieso, ziemniory u babci i wszystko co najgorsze. Ludzie, ktorzy maja taka nadwage sa przewaznie chorzy
  • Odpowiedz
zawsze mnie to zastanawiało, jak to jest możliwe, że kobiety tak tyją. Tyle młodych dziewczyn chodzi tak strasznie ulanych. Jak one są w stanie się doprowadzić do takiego stanu? Przecież to trzeba się nie ruszać wcale od kilku lat, wpieprzać codziennie kostkę smalcu i popijać olejem. Da się tak? Pytam serio.


@CXLV: nie jestem kobietą akurat, ale nie widzę problemu, żeby utyć tak a nawet jeszcze bardziej. Wystarcza, że jem
  • Odpowiedz
z wielką kopą ziemniaków


@Jarasznikos: wszystko spoko, tylko akurat te ziemniaki to chyba najmniej wszystkiemu winne. Ostatnio wręcz widzę, że wiele osób je poleca ze względu na stosunek kcal / objętość.
  • Odpowiedz
jak sie czlowiek przestawi na wode z coli, i przestanie jesc poza posilkami to trudno nadwage utrzymac


@gharman: to jest wierutna bzdura. Są ludzie, u których to działa, ale miej świadomość, że jest spora grupa ludzi, którzy muszą włożyć O WIELE więcej wysiłku, żeby choćby stać w miejscu.
  • Odpowiedz
@sasik520: Taaa, wszyscy mi wytykają te ziemniaki. Istotnie, nie stanowią one dużego problemu w otyłości, acz mają wysoki indeks glikemiczny. No i podobnie jak wielu zauważyło, najczęściej do ziemniaków leci masełko albo margaryna.
  • Odpowiedz
@Jarasznikos: bo twój wpis jest najwyżej plusowany więc pewno większość odpowiada zanim przeczyta, że wiele osób już wytknęło kartofelki ;)

A tak btw., to chyba działa tak, że najgorsze dla wagi (i najlepsze dla kubków smakowych) jest połączenie węglowodany + tłuszcze. A ziemniak + schabowy/inny kotlet/gulasz/itp. + sos to właśnie taki klasyczny mix.
  • Odpowiedz
@sasik520: Tak. Połączenie węglowodanów i tłuszczy potrafi zaburzyć uczucie sytości. Same tłuszcze z białkami potrafią bardzo szybko " zapchać " i ograniczyć łaknienie ( na tym opierają się takie diety jak dieta Atkinsa). Węglowodany, zwłaszcza w formie prostej oszukują ten system.
Problemem są ogólnie złe nawyki żywieniowe wynoszone z domu, zwłaszcza ludzi którzy teraz mają 25-30 lat, bo rodzice najcześciej nie wiedzieli jak właściwie karmić.
  • Odpowiedz
zawsze mnie to zastanawiało, jak to jest możliwe, że kobiety tak tyją.


@CXLV: 100 kcal nadmiaru dziennie to 1kg na 2 miesiące. Przy założeniu że masz przez cały czas wy*ne to po 10 latach masz 60kg nadwagi z jedynie 100kcal powyżej zapotrzebowania. 100kcal to 1/5 pączka.
  • Odpowiedz
Klasyczny polski obiad z wielką kopą ziemniaków


@Jarasznikos: xDDD CO jak co ale tym się nie popisałeś xD Ziemniaki są najlepszym źródłem węgli na redukcji, ogólnie to jest najlepszy pokarm na odchudzanie. Jak masz problem schudnąć to trzeba jeść sporo ziemniaków, ale gotowanych bez dodatków. Największy indeks sytości i mają naprawdę mało kalorii. 100 gram ryżu to 350 kalorii podczas gdy 100g ziemniaków to ok 100 kalorii.

Najbardziej kaloryczna jest
  • Odpowiedz
podjadanie miedzy posilkami


@gharman: kolejny xD. Liczy się sumaryczna liczba kalorii, nie ma czegoś takiego jak podjadanie. Nie tyje się od podjadania tylko od nadmiaru kalorii.

Możesz powiedzmy jeść codziennie 3 pełnowartioścowe posiłki - śniadanie, obiad, kolacja, gdzie masz dużo warzyw, zdrowych węgli, białko, trochę zdrowych tłuszczy z
  • Odpowiedz