Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! :)

Zbieram się do zakupu ekspresu do kawy. Budżet do ok. 2 tys. Wpadł mi w oko ekspres Delonghi Ecam 23.260, ale może orientujecie się, czy warto/nie warto? Czy w tej kwocie znajdę coś lepszego?
Ekspres do użytku domowego, dziennie do 3 kaw, zależy mi na tym, żeby robił też fajne kawy mleczne. Przeglądałam już wykop pod tym kątem, ale dalej mam mętlik w głowie :D

#pytanie #ekspresdokawy #ekspres #kawa #kiciochpyta
Gonia21 - Hej Mirki! :) 

Zbieram się do zakupu ekspresu do kawy. Budżet do ok. 2 tys...

źródło: comment_16357573113lpLZKi55R6KSF8laRw2Jq.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@krabar no ja też podstawiam pod wylot kubek czy szklankę po wszystkim. ale i tak życia nie oszukasz raz na dwa dni trzeba wylać wodę. zauważyłem że najlepiej po.wylaczeniu odlać i nie do końca wkładać tak żeby przed uruchomieniem później docisnąć. inna sprawa to czyszczenie za pomocą ręcznika papierowego chłonne i miękkie ścierki dużo lepiej sprawują się przy stykach. jeszcze inna opcja jak już mnie wkurzy bo nie chce.mi się tego czyścić
  • Odpowiedz
  • 0
@hurin @krabar @gski , czytałam sporo opinii, ze w Nivonie kawa wsypuje się do środka urządzenia i jest to ciężko wyczyścić. Mieliście może taki problem, czy to jednak rzadkie przypadki na które nie ma sensu zwracać większej uwagi?
  • Odpowiedz
@Gonia21: czy ciężko wyczyścić? raz na kilka miesięcy czyszczę całość w zmywarce (rozbrojenie urządzenia to 30 sekund), oczyszczenie wnętrza to ok 10 minut (max nawet mozna mowic ze 5 minut)., ja posiadam model serii 8x8 - ale strzelam ze wnętrzarsko jest to samo co 7xx. Ja nigdy nie mialem problemu z kawa w środku - pewnie chodzi o zmielone drobinki, tak są one wewnątr,z ale czyszczenie to chwila, resztę można jak
  • Odpowiedz
  • 0
@lorak6: Hej :) zdecydowałam się na delonghi ecam 23.460.b :) jak na razie jestem bardzo zadowolona, kawę robi pyszną, a dzbanek, wbrew wielu negatywnym opiniom, jest fajny i banalny w utrzymaniu czystości ☺️
  • Odpowiedz