Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! :)

Zbieram się do zakupu ekspresu do kawy. Budżet do ok. 2 tys. Wpadł mi w oko ekspres Delonghi Ecam 23.260, ale może orientujecie się, czy warto/nie warto? Czy w tej kwocie znajdę coś lepszego?
Ekspres do użytku domowego, dziennie do 3 kaw, zależy mi na tym, żeby robił też fajne kawy mleczne. Przeglądałam już wykop pod tym kątem, ale dalej mam mętlik w głowie :D

#pytanie #ekspresdokawy #ekspres #kawa #kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_16357573113lpLZKi55R6KSF8laRw2Jq.jpg
  • 28
@Gonia21: fajne kawy mleczne, co to znaczy że ma zrobic 2 rodzaje kaw? do 2k nie szukaj 'kombajnu' do wszystkich rodzajów skup się na dwóch czarna i ew cappuccino. dodatkowo warto zwrócić uwagę na sposób po iru spieniania mleka. za pośrednictwem rurki (taki ja preferuję). czy z pojemnika w zestawie. z każdego wyjdzie pewnie podobna kawa ale nie szukaj czegoś co daje tysionc wariantów bo to przepłacanie i nie ma sensu
@gski , @krabar No kusi mnie :) tylko zastanawiam się jeszcze jak z czyszczeniem, czy jest bardzo problematyczne? Trochę tez zastanawiam się nad trwałością, nie chciałabym zbyt często martwić się o jego naprawę :P
@Gonia21: mam dokladnie ten model 756 juz 2 lata, też kupiony w Euro na promocji i nie mam zadnych problemow. Programy do czyszczenia są w większości automatyczne - w sensie w stylu wrzuć tabletke, wlej odkamieniacz i odpal program. Do tego ekspres się sam płucze po każdym wyłączeniu.
@Gonia21: jedyne problematyczne czyszczenie to 'oczysc tacki' wkurza to ze trzeba dość dobrze przeczyścić styki po wylaniu wody, poza tym (albo to moj problem bo słabo przeczyszczam je) żadnych innych problemów - czyszczenie jest na zasadzie naciśnij guzik, wloz tabletkę. dodatkowo powiem jaki koszt utrzymania - filtry do wody ok 15-50 (ja używam z allegro zamienników) jeden na ok miesiąc, tabletki czyszczące tez zamienniki z allegro jedna na kilka tygodni. jedyny
@hurin: @gski: ja jestem troche leniwy i z ta tacka to obchodze tak, ze do plukania po wylaczeniu po prostu podstawiam jakis kubek czy szklanke i pozniej cyk do zmywarki xD tym wspanialym sposobem nie musze wylewac z tacki :) ale i tak najbardziej lubie, ze do mleka jest tylko rurka i to łatwo sie czysci. jakbym mial jeszcze myslec o czyszczeniu pojemnika na mleko to bym ocipiał, bo jak