Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #bmw #g20 #f10 #f30

Cześć,

Mam pytanie do użytkowników BMW wyżej wymienionych modeli:

- Jaki jest komfort jazdy? Czy na prawdę odczuje różnice w trasach zmieniając np. taką Skodę rapid? (W senie, wiem ze na pewno, ale pytanie czy przeskok będzie aż tak duży)
- Jak te samochody się trzymają po 50/100k przebiegu? Zaczyna coś trzeszczeć itp?
- Jak jest głośno przy prędkościach 140/160 km/h?
- Warto bawić się w serie F, czy jednak większość to trupy do inwestycji? Nie ukrywam ze pasować mi będzie finansowanie co miesiąc (np. Nowe / używane od dilera) Czy jednak iść w nowe i mieć spokoj (będę mieć rabat w okolicach 20-26% na g20)
- Jaka jest realna pojemność bagażnika tych aut, tzn ile walizek tam zmieszczę i czy bez problemu wejdzie wozek z gondola?
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaavi666: komfort większy na pewno niż w Skodzie, inne materiały, wyciszenie itp. u kolegi po bodajże 4 latach leasingu przecierała się skóra na drzwiach i kierownicy więc szału bez z trwałością. Przy takich prędkościach jest spoko, zwłaszcza z 8 biegowym automatem. Bagażnik jest mały, wąski i niski otwór załadunkowy, nie wiem czy wózek tam wsadzisz a jeśli tak to raczej na wcisk i na nic więcej miejsca nie będzie
Jaki jest komfort jazdy? Czy na prawdę odczuje różnice w trasach zmieniając np. taką Skodę rapid? (W senie, wiem ze na pewno, ale pytanie czy przeskok będzie aż tak duży)

Jesli ma Addaptive Suspension to roznica w komforcie jest duza, auto moglo by byc bardziej wygluszone, na run flat tyres szum jest slyszalny

Jak te samochody się trzymają po 50/100k przebiegu? Zaczyna coś trzeszczeć itp?

moj ma juz 110k km na blacie
@jaavi666 komfort Ok. Nie jaoso super ale nie jest to skoda. Przy 160 jest cicho i normalnie.

220kkm bez najmniejszej awarii w ~4lata

Mam sedana i bagażnik bez szału. Bym nawet powiedział że mnie #!$%@?

Ale pozatym uber kochany samochód.

A miałem ich wieeeeele
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaavi666: więc tak, F30 i F10 nie da się porównać, dwa inne segmenty. 3er bardziej plastikowy ale zwinniejszy do jazdy na codzien
5er to typowy połykacz kilometrów. Różnica F30 a g20 jest kolosalna, jakby jechać zupełnie inna klasą auta.
będę mieć rabat w okolicach 20-26% na g20


@jaavi666: to potwierdzone info? Z tego co wiem to odchodzą od takich rabatów nawet przy flotach. Teraz się robi rynek sprzedawcy...

f30 jak na tę klasę samochodu to trochę kiepski żart


@PrinceOfDukes: c klasa z tamtego rocznika była podobnie wyciszona o ile nie gorzej. W audi nie wiem ale nie spodziewałem się rewelacji po a4...
@jaavi666: gdzie takie rabaty? Jak już ktoś wspomniał, dealerzy odchodzą, a właściwie to już odeszli od takich rabatów. Najlepszy rabat jaki dostalem z paru salonow to 11% na 318i.. U brokera jak patrzylem to 15% bylo nawet tylko.