Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych co stoją po prawej stronie barykady i wspierają czym się da PiS...
Powiedzcie mi jak się czujecie z faktem, że Polski ład został wczoraj przegłosowany, a wejdzie w życie od 1 stycznia tego roku (nad samym tym ładem nie chce się zagłębiać, więc proszę bez dyskusji i tym projekcie), a przedsiębiorcą daliście tylko 2 miesiące na przygotowanie się do zmian? XDDD
Tak trudno było Kaczafiemu spojrzeć sobie w twarz i przesunąć wejście w życie tego projektu do 2023 r. z wieloma poprawkami (umówmy się to nie jest dopracowany projekt i nie dilujcie z tym), bo pewnie elektorat by nie odczuł zmian i nie zagłosował by na PiS...
#4konserwy #neuropa #bekazpisu #ekonomia #podatki #biznes
  • 31
przecież nie chodzi o prace per se, ale o socjal od państwa,


@Tadzik_Norek: poważnie? Wyobraź sobie taką prostą sytuację - wypadek, rodzice giną, dziecko przeżywa. Nie ma bliskich krewnych. Jak bez pomocy/socjalu od państwa, choćby tylko czasowego, to dziecko ma przeżyć? Nie zawsze socjal ma formę pieniędzy...
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol nie do końca. NSDAP nie rzucało kłód pod nogi firmom niemieckim tylko starało się im pomagać(fakt że miało w tym wojenny interes), oraz było przeciwne wszelkim kościołom, neutralne było tylko bodajże dla protetantow.

Ogólnie to NSDAP to była dziwaczna hybryda, PiS w sumie podobnie ale mimo wszystko nie można ich nazwać zbrodniarzami. Złodzieje i kanalie to max
nie do końca. NSDAP


@fajnybananek: Ja nie napisałem, że PiS jest taką samą partią jak NSDAP tylko, że jest bliźniaczą. Nie znaczy to, że muszą działać w każdym aspekcie tak samo.

tylko starało się im pomagać


@fajnybananek: PiS też pomaga lokalnym, krajowym firmom. I to wręcz na skalę niespotykaną wcześniej. Sęk w tym, że firmy te muszą być własnością SWOICH ludzi.

oraz było przeciwne wszelkim kościołom


@fajnybananek: To nie
@Tadzik_Norek ale to nie jest tematem dyskusji... Nawet napisałem w poście że nie interesuje mnie sensowność polskiego ładu. Sam zresztą jestem za podniesieniem podatków dla lepiej zarabiających, a obniżeniem dla najgorzej.
Tylko ja mówię o tym że zostało 60 dni z czego roboczych z 40 na ogarnięcie biznesu formy jego prowadzenia... I to jest dramat. Tutaj lewica głosowała przeciw PiS.

@dthprf no właśnie jak się policzy to jednak więcej do budżetu i
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol

1) Pomoc spółkom: Otoz to. Przede wszystkim swój interes. Tyle że ta pomoc ogranicza się często do przelewów pieniężnych z jednego konta na drugie
2) Ty też mówisz nie do końca prawdę. Nazizm nie był okultystyczny w samej swojej pokręconej ideologii. Himmler i kilku zarządzających byli, bardzo interesowali się tymi tematami(nawet była legenda o organizacji wewnątrz partii ale nie pamiętam nazwy) i z tego wziela się cała otoczka, która notabene była
1) Pomoc spółkom: Otoz to. Przede wszystkim swój interes. Tyle że ta pomoc ogranicza się często do przelewów pieniężnych z jednego konta na drugie


@fajnybananek: Czyli pomagają.

Nazizm nie był okultystyczny w samej swojej pokręconej ideologii.


@fajnybananek: Był. Okultyzm stanowił ważną część doktryny nazistowskiej. Wręcz nazizm wprost pochodzi od ruchu volksistowskiego który był mocno okultystyczny i neopoganski.

Himmler i kilku zarządzających byli, bardzo interesowali się tymi tematami(nawet była legenda o