Wpis z mikrobloga

Jaki plan do biegania polecacie? Dzisiaj wyszedłem sobie pobiegać po raz pierwszy od jakichś 10 lat i przebiegłem 2,4 km w ok. 13 minut. Byłem zmęczony, ale mógłbym jeszcze trochę więcej pobiec. Te plany z marszobiegami trochę za łatwe się dla mnie wydają. A ta bardziej zaawansowane za trudne. ¯\_(ツ)_/¯

Czy może biegać bez planu?

#bieganie
  • 9
@Ignacy_Loyola: jak chcesz robic to jak najdłużej i nie masz zamiaru byc jakims pro i nie jara Cie mega ssybki progres tylko taki zwykły to samo bieganie "byle jak" juz duzo da. Ja nie robiąc żadnych planow, interwalow, podbiegów zszedłem na 42min na 10km przy nadwadze, co uwazam za bardzo spoko wynik.
@Ignacy_Loyola:
W bieganiu pewnie jest podobnie jak w rowerze. Najpierw baza a potem interwały.
W pierwszym etapie staraj się wydłużać czas biegu, biegaj spokojnie, w tempie w którym możesz spokojnie rozmawiać. Sukcesywnie zwiększaj czas biegu, 30m, 1h, 2h. Dopiero po dwóch trzech miesiącach dołącz do tego jeden, dwa treningi interwałowe.
W pierwszej kolejności musisz wzmocnić stawy, wiązadła, mięśnie, układ sercowo naczyniowo. Zwiększyć wytrzymałość. Dopiero później zaczniesz zwiększać prędkość biegu.
Wolny i