Wpis z mikrobloga

Dokładnie rok temu ledwo wiązałem koniec z końcem a teraz właśnie udało mi się dostać stanowisko za 5.8k netto, a mam 24 lata ʕʔ. Nawet nie jestem przyzwyczajony żeby jakąś kasę wydawać bo niedawno trzeba było patrzeć na każdy grosz #chwalesie #pracbaza #praca
  • 46
  • Odpowiedz
@dexterpol: nie bede dawał ciepłych słówek, bo serio to zaboli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Teraz juz sie naucz inwestować male kwoty, pamiętaj tez o przyjemnościach i ciesz sie życiem. Moze to nie sa miliony, ale wiem po sobie, ze przy takich zarobkach idzie cos pożyć i odłożyć czasami na cos fajnego.
  • Odpowiedz
@Tigermass: Uważam, że jest to przyzwoita pensja żeby normalnie funkcjonować bez większych szaleństw, a biorąc pod uwagę inflację to nie jest już to samo co np. 3 lata temu :(
  • Odpowiedz
@brakmaila: bmw z 3.0d. Wiesz jak paliwo bylo chociaz po te 4.5zl to luzik(jak zlecialo do 3.3 to czulem, ze za darmo jezdze). Teraz 6.1 to juz przesada. Dojeżdżam do pracy łącznie 70km i kieruje tak 2-3 razy w tygodniu, zależy ile nadgodzin do tego różowa czesto bierze autko no i spalanie po mieście jest spore, bo ona to ma ciężka nogę. Na paliwo takie 900zl, ale bywało, ze latało sie
  • Odpowiedz
@SuperTimor435: Nie, myślę, że to bardzo dobra stawka bez względu na wiek. Po prostu w moim środowisku mało znajomych zarabia takie pieniądze w pracy biurowej, stąd chciałem to zaznaczyć - trochę po prostu miałem szczęścia bo firma, w której jestem troszkę więcej płaci niż standard dla rynku dla osób z takim doświadczeniem.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Przy założeniu, że inwestujesz w siebie, wynajmujesz kawalerkę to nie jest wcale tak dużo. Wyobraź sobie, że jest spora grupa osób, która zarabia w dużych miastach poniżej 3k, jak ja przez ostatnie 4-5 lat podczas studiów. Teraz się pozbyłem jak najwięcej kosztów stałych.
  • Odpowiedz
@dexterpol: pierwsza pensja na głupoty, a później finansowy ninja i rozsądne gospodarowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też zaliczyłam taki przeskok, nie zawsze się udaje z tym rozsądkiem ale bezpieczniej się czuję jak od razu po wypłacie dzielę hajsik na różne konta xd
  • Odpowiedz