Wpis z mikrobloga

Cześć, miał ktoś dylemat czy zostać na uczelni i ciągnąć dalej #nauka (#phd #fizyka #cern here), czy może skorzystać z okazji i zostać #programista15k #it? Nie żebym oczekiwał porad życiowych na portalu ze śmiesznymi obrazkami, ale jestem ciekaw jak to się potoczyło u innych. Dla beki złożyłem dwie aplikacje na seniora, w obu przypadkach rozmowa i finalnie oferta.. Miłego wieczoru!
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NieBendePrasowac:

Dlatego dziwię się, ze tylko po samym doktoracie z fizyki, bez doświadczenia komercyjnego (chyba) przyjęli Cię na seniora. Jako backendowiec czy data science?

Backend. Jestem bez komercyjnego doświadczenia, ale mocno mnie prześwietlili na rozmowie technicznej. Mogę się też pochwalić jakimiś sukcesami w nauce, więc finalnie mnie chcą..

Jako naukowiec w Polsce to raczej bardzo srednio z kasą, chyba ze są spore mozliwosci dorabiania na boku. Nie wiem jak Twoje dzieci, ale jako nastolatek nie chcialbym ot tak wyjeżdżać na pare lat do Szwajcarii, a wyjazd samemu to tez
  • Odpowiedz
@fizykWysokichEnergii:

Spośród kilku osób z tytułami Phd, które znam ze współpracy sprzed paru lat to Ci, którzy poszli do biznesu na własne życzenie są bardzo zadowoleni (trzy przypadki). Specjalnie piszę w ten sposób aby pokazać, że były dwie osoby, które musiały sobie szukać pracy ponieważ zostały bez projektów i tym samym miejsca na uczelni. Nie wiem jak tam sytuacja u Ciebie na uczelni i czy jest tak jak w wielu
  • Odpowiedz
@fizykWysokichEnergii:
Niezależnie od poprzedniej wiadomości. Rób co uważasz to Twoje życie. Ale jak sam zauważyłeś pewna doza frustracji pewnie gdzieś z tyłu głowy Ci siedzi w związku z zarobkami i sytuacją na uczelni.
W IT jest jednak spora szansa na spore skoki w wynagrodzeniu na przestrzeni kilku lat a potem raczej wypłata spaść nie powinna ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na uczelni poza wypłatą jak masz projekt
  • Odpowiedz
@fizykWysokichEnergii Masz zablokowane prywatne wiadomości. Jest taki Mirek który ma PhD z fizyki a pracuje zdalnie dla firmy z USA jako Data Scientist o ile się nie mylę. Natomiast nie wołam go tu tak oficjalnie bo nie wiem czy sobie tego by życzył a poza tym nie znam go ( ͡º ͜ʖ͡º). Nick na pw mogę Ci wysłać
  • Odpowiedz