Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Rozmyślam sobie właśnie czystko hipotetycznie o zagadnieniu podróżowania po układzie słonecznym z prędkością 1% prędkości światła, czyli 3000 km/s i lotu do Alfa Centari z 10% C.

Pomijając kwestie techniczne z rozpędzeniem się do takiej prędkości, to nie byłoby tak, że przy takiej V, napotkany 1-milimetrowy mikrometeoryt miałby taką energię kinetyczną, że albo rozwaliło by statek albo nagle statek dostał by takich wibracji, że i tak by wszyscy umarli z nagłego przeciążenia?

#kosmos #nauka #scifi #ciekawostki #kiciochpyta
  • 69
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abraca: chodzi mi o to, że lecisz statkiem z 1%c i uderzasz w zabłąkany meteoryt. Nawet gdyby poruszał się powoli wzgledem swojego układu odniesienia to jak walniesz w niego ze swoją prędkością to będzie uderzenie jak o ścianę ze sporym ułamkiem C
chodzi mi o to, że lecisz statkiem z 1%c i uderzasz w zabłąkany meteoryt.


@CzlowiekMagnetowid: ale dalej uderzy w przednią część i 99.99% tej energii będzie szła w kierunku w którym szpikulec idzie, jakby sam leciał 1% C, to mógłby pod kątem 45st uderzyć, przy mniejszych prędkościach będzie prawie 0st. Więc nie ma jak uderzyć "w bok"

Btw, myście Panowie, że uda nam się na Marsie wylądować przed 2030?


@CzlowiekMagnetowid:
glupio na budowie spytac kogos o predkosci kosmiczne:).

@Zbieracz_kapiszonuf: a najgorsze że jak poruszasz takie tematy to patrzą jak na debila ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też pracuje w wykończeniówce i przez 10 lat raz spotkałem człowieka z którym mogłem porozmawiać na takie tematy, on był po studiach na kierunku fizyki kwantowej, też ciekawy temat jego historii jak został hydraulikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak to będzie tylko kamyk

@abraca: to pewnie skończy się na rysce,
Mi nie chodzi że niemożna się w jakiś sposób przed tym zabezpieczyć, tylko że właśnie trzeba,
Zresztą idealnym kształtem był by ostrosłup/stożek,
Dlatego "latające spodki" są bezsensu jeżeli chodzi o ufo
są takie same zjeby i jest dokładnie tak samo


@CzlowiekMagnetowid: ale za mało żeby trafić takich obok siebie.

Tu chodzi o ludzi i o ich głębsze przemyślenia nad życiem, wszechświatem, prawdziwą naturą wszechświata i głębokim sensem istnienia


@CzlowiekMagnetowid: ale patosem zarzuciłeś, ja tu chciałem tylko o osłonach pogadać, idem stont.