Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Rozmyślam sobie właśnie czystko hipotetycznie o zagadnieniu podróżowania po układzie słonecznym z prędkością 1% prędkości światła, czyli 3000 km/s i lotu do Alfa Centari z 10% C.

Pomijając kwestie techniczne z rozpędzeniem się do takiej prędkości, to nie byłoby tak, że przy takiej V, napotkany 1-milimetrowy mikrometeoryt miałby taką energię kinetyczną, że albo rozwaliło by statek albo nagle statek dostał by takich wibracji, że i tak by wszyscy umarli z nagłego przeciążenia?

#kosmos #nauka #scifi #ciekawostki #kiciochpyta
  • 69
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KosmicznyJanusz: Wedle najlepszego wyjaśniania teorii strun o jakim czytałem to wymiarów jest 11. Tłumaczy to dlaczego grawitacja jest taka słaba w porównaniu do innych oddziaływań. Polecam mojego ulubionych naukowców Briana Greena i Susskinda.
Piszą fajne książki od Pruszyńskiego, ale widzę że w nauce jest mocny rozdźwięk powiedzmy przeciwnikami teorii strun i zwolennikami teorii kwantowej grawitacji
  • Odpowiedz
Równie mocno mnie ciekawi jaka jest prawdziwa istota wnętrza czarnej dziury

@CzlowiekMagnetowid: najlepsze jest to że nawet po przekroczeniu horyzontu zdarzeń i tak nic nie zobaczysz bo fotony nie dolecą do twoich oczu, też czytałem o 11 wymiarach, a książki ja z kolei Kaku lubię czytac
  • Odpowiedz
z prędkością 1% prędkości światła


@CzlowiekMagnetowid:
Mówiąc o prędkości zawsze należy uwzględnić układ odniesienia. Ten 1% c to względem Słońca.
Ale Słońce w ramieniu naszej galaktyki porusza się z prędkością 222 km/s. A nasza Galaktyka do najbliższej 111 km/s. A nasza Gromada do najbliższej 555 km/s. Więc w kosmosie względem innych obiektów poruszmy się z ogromnymi prędkościami. Nawet stojąc w miejscu będziemy się spotykać z meteorami o takiej prędkości (względem
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid: ...a co do Twojego głównego pytania, to przestrzeń międzygwiezdna jest super-pusta. Gdyby jednak pechowo, w tej super-pustej przestrzeni uderzyć w mikrometeor z 1/10c, to przebiłby on kadłub (a może nawet cały statek, zależy od wielkości statku), jednocześnie odparowując – nie występuje tu żadna eksplozja i tak naprawdę prędkość statku nie ma większego znaczenia dla skutków tej kolizji (w sensie, dekompresja przez przebicie kadłuba ma taki sam przebieg, niezależnie od
  • Odpowiedz