Wpis z mikrobloga

@miedzywymiarowy_szympans możesz do wszystkiego na słono/wytrawnie, do dań zazwyczaj wystarczy ok. łyżeczka, żeby fajnie podbić smak, możesz posypać pomidora na kanapce zamiast solą itp., oczywiście znajdą się tacy którzy twierdzą, że to niezdrowe i inne takie, ale to zwykle #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale faktycznie glutaminian przyczynia się do otyłości - z nim po prostu wszystko smakuje lepiej
@bred_one glutaminianu owszem przy czym nadmierne spożywanie może prowadzić do pewnych dolegliwości. Ale lista szkodliwych dodatków do żywności z potwierdzonym działaniem na organizm jest ogółem dostępna a że czytam etykiety takich produktów to nie będę tego polecać :)
@DrQuinn przy czym nadmierne spożywanie może prowadzić do pewnych dolegliwości.


podobnie jak np. z wodą ( ͡° ʖ̯ ͡°) a z solą to już w ogóle... (przy czym dzięki glutaminianowi można notabene zmniejszyć ilość dodawanej do potraw soli)
No ale rzeczywiście jakby się zjadło kilogram na raz to jakiś dyskomfort mógłby się pojawić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@czokon @berecik U mnie w barze z chińskimi daniami jest słaba surówka, a w lokalu z kebabami była przepyszna. Różnie robią i pewnie wykopki piszą o różnych surówkach no i jeszcze każdemu co innego może smakować. U mnie tam z chinszczyzną jest taka mało poszatkowana, trochę marchewki, niby jest mokra, ale to spływa na dół i są poszczególne włókna kapusty. A w kebabie była taka bardziej poszatkowana, mocno wilgotna, taka jak gotowa