Wpis z mikrobloga

@zielony_or uwaga podaję przepis na te zajebista kapustke która pasuje do 97% dan
Kroisz/szatkujesz kapustę i marchewek.
Mieszasz
Dodajesz ząbek czosnku przeciśnięty przez praske
Sypieez trochę soli
Sypiesz więcej niż trochę cukru
Dodajesz troszkę octu(najlepiej ryżowy)
Mieszasz to wszystko i ugniatasz jak #!$%@?, ale tak mega #!$%@? na maksa az łapy wykręca żeby ten cukier i to wszystko weszło w te warzywka.
Godzina do lodówki pod folią
#!$%@? najlepsza kapustka na świecie
@zielony_or podziękujesz jak zrobisz, matka natura razem z prezydentem Czechosłowacji wspólnie ja wymyślili i nigdy już nie wymyśla niczego innego, bo nie ma Czechosłowacji rzecz jasna. Mimo wszystko jak zrobisz pierwsza zagniotke to od razu spróbuj, to jest etap kiedy możesz dosypać jeszcze soli czy cukrużeby smak był taki jak chcesz. Ew. Jak mało kwasu możesz dodać octu ale tutaj ten kwaśny smak dopiero przychodzi jak swoje odstoi także ostrożnie, zawsze można
@zielony_or jeszcze jedno, jak do tej kapusty zrobisz sam sajgonki i przepis na sos słodko kwaśny z YT Makłowicz a to gwarantuje że ciężko będzie znaleźć knajpę która #!$%@? Ci takie żarcie. Dobrze to zjesz na pewno ale nie zjesz tak jak sobie sam zrobisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@berecik myślę że wymieniłem wszystko oprócz oleju że względu na to że olej w moim przepisie nie jest potrzebny bo wychodzi zajebiście ale dziękuję za info bo w sumie nigdy nie pytałem ;)