Wpis z mikrobloga

Chciałam kupić nowy PC do grania, ale po tym jak zobaczyłam co się dzieje obecnie na rynku kart graficznych muszę zmodyfikować plany, bo jeszcze nie jestem tak zdesperowana żeby wydawać 8000 zł na samą grafikę z resztek magazynowych. Mam zestaw z 2016 roku:

płyta główna: Asus Z170 Pro Gaming
procesor: i5-6600k + chłodzenie SilentiumPC Fortis 3
RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16
zasilacz: SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W
karta graficzna: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X
SSD: Goodram Iridium Pro 240GB
HDD: WD Blue 1TB

Generalnie jest ok (monitor dziesięcioletni FullHD 1080p), ale już takie RDR2 na najwyższych nie działa płynnie. Co można najrozsądniej wymienić w tym zestawie jakimś niewielkim kosztem tak żeby spróbować dać mu nowe życie, nie wydawać bez sensu majątku i jakoś przeczekać ten szał kryptowalut do czasu zakupu nowego zestawu?

#pcmasterrace #komputery
  • 14
@emka07 Tu nie ma taniego wyjścia. Generalnie cpu masz do zmiany w pierwszej kolejności.

Potem GPU na takie co najmniej z serii 2000 aby mieć DLSS to dużo daje w grach które to mają.

Możesz spróbować sprzedać CPU, płytę i GPU. Trochę dołożyć i cos kupić. Zostawiając sobie dyski itp
@emka07: Całkiem wydajny sprzęt, modernizacja przy tych cenach kart graficznych jest chyba nieopłacalna.


Chyba, żeby dokupić SSD 1TB

@Czill23 Ona ma GPU na sprzedaż. Za 1070 weźmie z 1800 zł. Dołoży kolejne 1800 i ma rtx 3060 ti. Więc I tak się opłaca.

Ale i tak musi cpu zmienić imho.
@Variv: na cały nowy zestaw chciałam przeznaczyć ok. 10k zakładając przynajmniej rtx 3080 (to byłby zestaw na kolejne lata), ale rzeczywistość zweryfikowała ;) nie mam pojęcia ile trzeba wydać na modernizację, jeśli ma być dobry stosunek cena/skok wydajności.
@emka07: Najpierw sprzedałbym obecny zestaw na spokojnie z 1500+ za samą grafikę weźmiesz + reszta kolejne 1500 za 3k z pocałowaniem ręki za ten zestaw wyrwiesz a co do komputerów tutaj masz dwa w twoim budżecie z 3080TI 2k mniej z 3070 imo 2 opcja z dorzuceniem chłodzenia fera5 powinna wystarczyć, jednak 3080ti za te 11k jest w miarę okej co do dzisiejszych cen :D
@Variv: na cały nowy zestaw chciałam przeznaczyć ok. 10k zakładając przynajmniej rtx 3080 (to byłby zestaw na kolejne lata), ale rzeczywistość zweryfikowała ;) nie mam pojęcia ile trzeba wydać na modernizację, jeśli ma być dobry stosunek cena/skok wydajności.


@emka07 RTX 3080 7000 zł. Czyli zostaje 3000 + 1800 ze sprzedaży GPU. A więc masz na resztę 4800 zł = wykonalne. A możesz jeszcze cpu i mobo sprzedac i psu. Bo psu