Wpis z mikrobloga

Powiem tak, zostalem zmuszony zeby udac sie na badania krwii zeby zobaczyc co i jak... generalnie wszystko perfekt poza jedna rzecza tj. poziomem glukozy bo wyszlo mi 105 mg/dl gdzie normą na kartce jest dla mnie przedzial 70-99 mg/dl. Mam sie tym zaczac martwic? Co z tym robic? Cos tam poczytalem i troche sie temu nie dziwie bo od dosc dawna mocno ograniczona aktownosc fizyczna + praca biurowa + lubie #!$%@? + fajny brzusio, troche za duzy jak na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z drugiej strony jestem troche zdziwiony tym wynikiem bo od dawna jem calkiem zdrowo a slodycze mocno ograniczone + zero slodzonych napojow...

#zdrowie #wynikibadan #krew #cukrzycaalert #cukrzyca #badaniekrwii #lekarskieporady #lekarz
  • 7
  • Odpowiedz
@Stingeree: stres podobno może podwyższać poziom glukozy. Ja miałem 102 i też się wystraszyłem, bo ojciec ma cukrzycę, ale od tamtego razu już kilkanaście razy badałem się na czczo różnymi jego glukometrami i nigdy nie miałem na nich więcej niż 90, więc raczej wszystko w porządku u mnie
  • Odpowiedz
generalnie wszystko perfekt poza jedna rzecza tj. poziomem glukozy bo wyszlo mi 105 mg/d


@Stingeree: Nie przejmować się tym, jeśli reszta jest ok. Trójglicerydy poniżej 200 ?
Jeśli sam twierdzisz że lubisz dużo jeść to po prostu jesz widocznie zbyt wiele ale tego co NIE TRZEBA ale bez sensu jest żebyś rezygnował z przyjemności i zaczął jesc trawe. Z tego co lubisz, wybierz potrawy gdzie jest więcej mięsa i jajek a
  • Odpowiedz
@polzwed: u Ciebie moze tak ale chodzi o mnie : D

dieta, schudnac, zaczac aktywnosc fizyczna, za 3 miesiace zrobic badania w kierunku cukrzycy, jak wyjda zle to konsultowac sie z lekarzem.


@r4do5: mysle ze tak zrobie!

@Bigbluee: Cholesterol całkowity 117 -> przedzial wynikow w normie 115-190 ( )
Co do fastfoodow to owszem jem ale dosc rzadko zeby one mialy jakis wiekszy wplyw.
  • Odpowiedz