Wpis z mikrobloga

Jestem zadowolony z polskiej adaptacji, choć spodziewałem się totalnego crapu. Zdaje się, że autorzy naszego odpowiednika właściwie zrozumieli oryginał i jego humor, starając się jednocześnie przenieść całość na nasze realia.
Ogromny plus za zatrudnienie nieznanych aktorów, ciekawe czy dla któregoś z nich będzie to trampolina do większych produkcji albo w ogóle odniesienia sukcesu.

Podoba mi się gra Michała, choć wiele osób twierdzi, że jest nadekspresyjna, bardzo przypomina mi te krindżowe momenty Michaela z wersji US, co jest zdecydowanym plusem, bo jakby nie patrzeć, ich rola w serialu jest fundamentem całości. Właściwie Michał to mieszanka brytyjskiej i amerykańskiej wersji, choć tę pierwszą słabo pamiętam, bo od niej zaczynałem (i jest to jedyna słuszna kolejność IMO).

Z początku sceptycznie podchodziłem do polskiego Jima (zapomniałem imienia :-D) i nadal czasami mi nie pasuje w niektórych scenach, w innych zaś jest właściwym jego odpowiednikiem.

Nie podoba mi się gra Patrycji, tutaj jest naprawdę kiepsko i sztucznie.

Nie jestem przekonany do Dwighta. Fajna kreacja, ciekawe pomysły (walczący z komuną itd. świr), dobra rola, ale może jako odrębna, nowa postać (ciekawe czy twórcy mogliby taką postać niebędącą w oryginalne stworzyć?) - Dwight przecież robił Michaleowi różne psikusy, był bardziej dynamiczny, czasami wychylał się na pierwszy plan. Tutaj mi tego brakuje, ale może sami aktorzy rozkręcą się w kolejnych sezonach, o ile te powstaną, a i przy okazji nowych gagów w scenariuszu nabierze to więcej kolorów.

Pozostałe osoby niczym szczególnym się nie wyróżniają, liczę, że z czasem będą jakieś teksty, która staną się "memicznymi".

Jak dla mnie mocne 7/10, a spodziewałem się naprawdę czegoś dużo słabszego.

#!$%@?ąc od serialu, to czy u Was apka Canal+Online na Androidzie TV też tak fatalnie chodzi? Mam szybki internet, sporo streamingów oglądam, ale nigdy nie miałem tylu problemów, co tutaj. Na automatycznej jakości są przycinki raz na kilka minut - i jak stanie, to już nie zbuforuje, żeby ruszyć dalej. W efekcie muszę ustawiać na sztywno 720p, co na TV 4k naprawdę kiepsko wygląda :<. Na oficjalnej stronie C+ informacja o stworzeniu aplikacji dla webOS LG wisi od miesięcy i raczej nie zapowiada się, żeby miało się to szybko zmienić.

#theofficepl #theoffice #seriale #canalplus #canalplusonline
  • 5
  • Odpowiedz
@Smartek: U mnie na TV ta apka też działa tragicznie. Kilka razy przerwała mi odtwarzanie filmu uraczając mnie jakimiś komunikatem o błędzie odtwarzania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Smartek: dziś właśnie oglądnąłem kilka odcinków. Jestem pozytywnie zaskoczony, jest na prawdę nieźle. Generalnie zgadzam się z Twoja ocena choć do Patrycji zarzutu nie mam - taka córka prezesa właśnie. Jak ktoś miał z takim gatunkiem do czynienia to wiadomo o co chodzi hehe. Mam nadzieję że utrzymają poziom w kolejnych odcinkach i nawet go podniosą jeszcze. Możnaby się przywalić do jakiś elementów ale ja się dobrze bawiłem więc po co
  • Odpowiedz
@Smartek: Darek chyba naśladuje trochę Garetha z wersji UK. Jest tak samo nadgorliwy, kreuje się na zastępcę Michała. Mi się bardzo podoba, kunszt Woronowicza widocznie odstaje. W sumie Gosię gra całkiem znana Monika Obara i też mi się podoba jej gra, jest bardzo naturalna.

Z Patrycją się totalnie zgadzam. Spodziewałem się czego innego.
Michał i Franek mówią za "ładnie", tak reklamowo trochę. Zabiera to sporo autentyczności.

No i trochę za dużo
  • Odpowiedz