Wpis z mikrobloga

Mirki :) Może są tu ludzie, którzy gotują #sousvide Szukam jakiegoś sensownego cyrkulatora, który sprawdzi się w zwykłej domowej kuchni - no wiadomo, że chodzi głównie o steki ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie potrzebuję sprzętu rangi restauracyjnej.

No i najważniejsze, żeby był dostępny normalnie w PL. Czyli jeżeli kupiłeś swój cyrkulator w PL i jesteś zadowolony to będę wdzięczny za podzieleniem się modelem. ()

Internet jest pełen porównań i testów, ale w większości jest to sprzęt albo tylko dostępny w USA, albo ciężko dostępny w Europie (plus dodatkowe koszty VATu, cła i oczekiwania na przesyłkę).

Może ktoś pomoże :)

#gotowanie #kuchnia #gotujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
@gobi12: Z cyrkulatorem to Ci zbytnio nie pomogę. Bo miałem Anovę (pierwszą dostępną wersję) i nie byłem z niej zadowolony a finalnie wylądowała w koszu. Ale wiem że ma tutaj swoich zwolenników i podobno kolejne edycje były lepsze. Teraz mam Stebę sv100 bo dorwałem w dobrej cenie, ale standardowo to nie sprzęt z przedziału cenowego dla domu. America's Test Kitchen, a tylko im testom naprawdę ufam, poleca Joule - którego nie
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: No 1500 za taką Stebę to gdzieś tak o 100% więcej niż myślałem przeznaczyć na cyrkulator :D

Joula znam, bo od lat oglądam kanał ChefSteps. On się czasami pojawia w niemieckim Amazonie, ale to od wielkiego dzwonu (obecnie niedostępny) no i drożej niż w stanach, gdzie kosztuje coś kolo $250. Z tym, że ja zawsze (oczywiście nie używałem go) miałem o nim takie wrażenie jak o przehajpowanym za drogim sprzęcie
  • Odpowiedz
@gobi12: Ja używam wanny sous vide supreme. Jej zaletą jest to, że nawet jeśli gotuję w niej wołowe żebra przez 48h, to nie mam zaparowanej chaty jak przy zwykłym cyrkulatorze i nie muszę uzupełniać wody. Kupiłem w firmie sprzedającej sprzęt gastronomiczny.
  • Odpowiedz
Ja od jakiegoś czasu korzystam z Anova Precision Cooker (1024 zł w media expert) i jestem bardzo zadowolony. Miałem inkbird sv1000w sprowadzony ze stanów, ale zapomniałem o reduktorze napięcia i spalił się mechanizm cyrkulowania wody - to śmigiełko przestało się kręcić. Przerabiałem również takie „lidlowe” cyrkulatory i po jakimś czasie również wysiadł wirnik. Mimo, ze długo wzbraniałem się przed Anova (to ja uważałem za przehypowana) to już z braku sił na szukaniu
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Widziałem kiedyś post w którym wspominałeś o przygotowaniu sous vide posiłków na cały tydzień (nie mogę teraz znaleźć). W jaki sposób można to zrobić?
  • Odpowiedz
@bloodko: Faktycznie, kiedyś z kimś pisałem o tym sous-vide jest dobre na meal preap w kontekście siłowni. Ale to było w czyimś poście więc tego na pewno nie znajdę.

W jaki sposób można to zrobić? Głową, i dobrym planowaniem :)
Sous-vide jest o tyle fajne w tym kontekście że mamy żywność zapakawaną próżniowo i w tym opakowaniu zapasteryzowaną. Więc jej przydatność to spożycia jest dosyć długa. A przy tym gotowanie nie
  • Odpowiedz