Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1620
Wczorajszy dzień to now doświadczenie w życiu - prawie spalił mi się samochód ¯\_(ツ)_/¯

Najpierw podziękowania: chciałbym podziękować wszystkim kierowcom którzy wczoraj widząc mój płonący samochód zatrzymali się starając się pomóc, z tego co pamiętam pojawiły się łącznie dodatkowe 3 gaśnice a zatrzymało się łącznie 5 samochodów, z czego jeden Pan dowiedział się że nie dali mu gaśnicy do nowego samochodu :D
Zdarzenie miało miejsce w Pile (wjazd od Poznania) o godzinie 8:15.

Dzięki waszej bezinteresownej pomocy samochód został bardzo szybko ugaszony, nikt nie ucierpiał! Co więcej szkody w samochodzie są niewielkie :)

A teraz przestroga: Dzien wczorajszy godzina 7:00 wyjazd z Poznania - jadąc samochodem zauważyłem, że dziwnie kopci. Zatrzymuje się i sprawdzam: odczepione zabezpieczenie od powrotu paliwa - nie ma takiej sprzączki a wężyk oblewa ropą cały silnik. Myślę sobie eetam, wcisne wężyk pojadę dalej. Godzinę później samochód był już w płomieniach.

Zatrzymałem samochód na poboczu podniosłem maskę a tam ogień - jeden język ognia dosięgnął moich włosów :D szybko otworzyłem bagażnik, w rękę gaśnica i próbuje zgasić. Gaśnica sprawnie działała 4 sekundy i udało się zgasić to co paliło się na silniku i osprzęcie, jednak maska (a właściwie mata wygłuszająca) wciąż płonęła. To właśnie w tym momencie pojawiła się pomoc innych kierowców. Udało się nawet zdobyć nagranie końcówki pożaru :) przestroga jest taka, że jeśli czujesz zapach paliwa w samochodzie, to kontynuowanie jazdy może skończyć się tragicznie.

Starty: spalona mata wygłuszająca, przebarwienia na masce i listwa powrotu paliwa. Szczęście w nieszczęściu nic więcej się nie spaliło :)

W komentarzu filmik
#chwalesie #zalesie #pila #samochody
krokodylek92 - Wczorajszy dzień to now doświadczenie w życiu - prawie spalił mi się s...

źródło: comment_1635327793axI22dPDbjWfcNVC4Lwons.jpg

Pobierz
  • 192
  • Odpowiedz
@krokodylek92: miałem taki numer w audi A6 C4. Je halismy do Chorwacji. Póki cisnąłem autostrada na tempomacie, to nic praktycznie nie wracało ( a może się jescze nie sparcialo, bo auto na tamten moment miało już ponad 600k km). Wjechaliśmy w góry no i zacząłem czuć ropę ale to już było niedaleko i nagle dość szybko zaczęło brakować paliwa. Ledwo dojechaliśmy, a tu pół motoru w paliwie. Jedyna różnica taka, że
  • Odpowiedz
@kasztan00: przecież alfiarze, zawsze twierdzą,że się ten samochód nie psuje, tylko ostatnio wymieniłeś sprzęgło, turbo, wtryski i pompę, ale tako to się nie psuje, zawsze dojeżdża do warsztatu, tak z raz na dwa miesiące.
  • Odpowiedz
wężyk oblewa ropą cały silnik. Myślę sobie eetam, wcisne wężyk pojadę dalej


nie no #!$%@? geniusz, ropa+goracy diesel+'naprawienie przez wcisniecie' wezyka ktory jest pod cisnieniem
  • Odpowiedz
@krokodylek92: tym razem możesz się cieszyć, że to nie było GTA 3.2 Busso. To się dopiero radośnie jara gdy paliwo z przewodów leci prosto na kolektor wydechowy.


@Ciasto_hirol: Mi tak w 3.2 wężyk paliwowy puścił. Na szczęście na zimnym silniku. Odpalam, mówię "co tak śmierdzi - to pewnie z dworu" (bo trawę kosili wokół xD) ale zajrzałem pod maskę i zonk, to z mojej xD.

@Zimnyy: kontroluj regularnie stan
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@prych: brak danych identyfikacyjnych

@KlasaSrednia93: ale samochód normalnie działa :) trzeba pojedyncze wiązki poprawic :)

@spinaczel: jeżdżę nią od 2015 r. i ostatni rok to wymiana całego zawieszenia z rozrządem i sprzęgłem, przez poprzednie lata jeździła bez problemu. Obecnie 220 k na liczniku a więc zrobiłem 140 k km

@wesolymaruda: dzięki za rade ( ͡° ͜ʖ ͡°) @wesolymaruda: jak wyżej, dużo napraw w
  • Odpowiedz
@krokodylek92: on podal statystyki dowodzace ze 156 to rzech a ty podales kontrargument podajac info o samochodzie technologicznie odleglym o lata swietlne.

pod jakim ciśnieniem jest ten wężyk? Wybił się na dziurach oraz ze względu na fakt że był wyrobiony


nie mwoie o wysokim cisnieniu tylko o cisnieniu w ogole. plynie paliwo wiec jest cisnienie. jak wkladasz wyrobiony wezyk to wiadomo ze moze #!$%@?, oczywiscie mozna to przewidziec jak sie ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@realitybites: a jak się ocenia czy wężyk jest wyrobiony? Bo wydaje mi się że trzeba mieć porównanie do niewyrobionego.
Wiesz i takim pieprzeniem można stwierdzić że wszystko jest pod ciśnieniem, tylko zależy jakim - tutaj ciśnienie nie grało większej roli w odczepieniu się wężyka
  • Odpowiedz
on podal statystyki dowodzace ze 156 to rzech


@realitybites:

Podałem statystyki dowodzące, że awaryjność 156 jest na poziomie zbliżonym do uważanego za mistrza bezawaryjności Passata B5 - a od obu aut lepsza jest Laguna 2.

Tyle są warte januszowe przekonania i stereotypy.

Za to 156 może mieć pod maską najlepiej brzmiący V6 w historii motoryzacji. W odróżnieniu od Passata.
  • Odpowiedz
przecież alfiarze, zawsze twierdzą,że się ten samochód nie psuje, tylko ostatnio wymieniłeś sprzęgło, turbo, wtryski i pompę,


@wesolymaruda:

Sprzęgło, turbo, wtryski i pompa to z reguły wymiany eksploatacyjne w VW/Audi/BMW. W Alfach sypie się elektryka i pierdoły, jak siłowniki szyb, zamki i takie tam śmieci. Tyle, że często :)
  • Odpowiedz