Wpis z mikrobloga

hej, krótkie losowe pytanie a propo #hawaje - może ktoś był albo zna kogoś kto był i mi podpowie. Jestem obecnie na #oahu i chciałem odwiedzić jedną z wysp obok - zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Big Island a Kauai (Maui odwiedziłem przy ostatniej wizycie 2 lata temu) - chciałem dać sobie max tydzień na jedną z tych wysp, na miejscu nocleg + wynajem auta, która wyspa wg Was jest ciekawsza?

#usa #podrozujzwykopem #podroze
dodaje tez swoj malo uzywany tag #ustrip2021 - dawno nic nie pisalem, ale na koniec na pewno wrzuce podsumowanie wydatków z takiej podróży, myślę, że może kogoś to zainteresuje, zwłaszcza, że #usa otwiera się na europę już za 2-3 tygodnie
  • 4
  • Odpowiedz
@nalogowiec: Bylem na Big Island

Nie ma takiej komercji i tyle fajnych plaz, ale bylo mega.
Treking na wulkanie, od wuja zolwi, czarne, zielone plaze.
Do tego wszedzie daleko wedlug hawajskich standardow.

Za rok wroce.
  • Odpowiedz
@nalogowiec: Kauai jest bardziej "naturalne" niż reszta wysp, ma też bardziej deszczowy mirkoklimat.
Big Island na pewno bardziej zróżnicowanie (jakbyś miał szczęście to nawet na śnieg mógłbyś trafić) i więcej miejsc do odwiedzenia.
Na Kauai główną atrakcją jest to słynne Napali Coast, które najlepiej oglądać z wody albo helikoptera, Ha'ena State Park, do którego przynajmniej w 2019 trzeba było kupować bilety z wyprzedzeniem, no i Waimea Canyon. A reszta to
  • Odpowiedz
Nadal takie problemy i drożyzna z wynajmem aut?


@advert: niestety tak, przy czym jeśli porównać to z 2019, to wtedy było dużo przystępniej - jeździłem wtedy mustangiem cabrio po oahu i po maui, na obu wyspach wziąłem auto na ok. tydzień i nawet nie pamiętam ile zapłaciłem, musiało być więc przystępnie. W tym roku natomiast hm… jest problem, ale to nie tylko tutaj - wcześniej sporo jeździłem po stanach na
  • Odpowiedz