Wpis z mikrobloga

Mirasy, możecie polecić jakieś materiały/grupy/rozwiazania o edycji audio tak aby wyciszać dźwięki wsysania powietrza, sapania, dźwięki ust/języka, mlaskanie - wszystko co obrzydliwe a ignorowane przez głównie polskich podcasterów.

Niebezpiecznik chwali się że kupili profesjonalne mikrofony, skutek - postawili je 3cm od ust i jest dramat. Przykład wycinków z pierwszych 10 minut odcinka 38: https://entroop.pl/pliki/np38_wycinki_z_pierwszych_10_min.mp3
Inny przykład: Raport o stanie świata gdzie wiecznie podkreślają produkcje Kris Wawrzak - a w efekcie zero edycji dźwięku, sapanie do mikrofonów wręcz studyjnych. Najgorszy przykład którego wręcz nie próbuje słuchać: Stan po burzy "produkcji" Onetu ;( Wszyscy głusi na komentarze/uwagi.

Tylko polskie podcasty tak ignorancko do tego podchodzą.
To jest do wychwycenia dosłownie nawet gołym okiem na wykresie dźwięku.

Znacie może rozwiązanie też dla słuchacza czyli np filtr bądź ustawienia equalizera na Androida?
Kontynuacja tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/61273497/mirasy-mozecie-polecic-jakis-equalizer-na-androida/

#tworzeniemuzyki #podcast #dzwiek #audiofile #audio #produkcjamuzyki #android #muzyka #audacity
Pobierz
źródło: comment_1635257252q8Y5Zlv96MoJI8ychwSOZY.jpg
  • 15
@Saeglopur: instalujesz DAW obsługujące wtyczki VST typu reaper albo jakiś inny vst host, pobierasz zestaw wtyczek REA, za pomocą downward expandera obniżasz głośność mlaskania poniżej progu słyszalności / filtra.

Problem jest z przekierowaniem sygnału z DAW - większość programów nie rozpoznaje go jako output więc trzeba kombinować za pomocą programów typu virtual audio cable, synchronous audio router czy voicemeter banana
@lukasz_chalinski: @hufsa: Będe wdzięczny Mirasy :*
Mi chodzi o to żeby po prostu opracować "dobre praktyki" i gotowe rozwiązanie dla tych wszystkich ignorantów + sam chyba coś zacznę nagrywać niedługo :)

oni coś biorą albo na bieżni to nagrywają? xD


@psi-nos: Sapią dosłowne z ustami przyklejonymi do mikrofonów (,)
@NPC_358034: Dzięki Miras :* O takie tropy właśnie chodzi, chcę opracować zbiór dobrych praktyk i propozycje rozwiązania problemu dla wielu z tych ludzi + może sam też coś nagrywać.

...a wystarczyłoby odsunąć mikrofon ;(
@NPC_358034: https://www.reddit.com/r/Twitch/comments/41l2bu/video_how_to_setup_vsthost_basic_tutorial_for/ tu masz stary wątek pokazujący jak można wykorzystać darmowy program vsthost. Używałem, wadą jest że notorycznie gubi ustawienia i trzeba je za każdym razem przywracać z pliku no i trzeba w wielu miejscach pilnować częstotliwości próbkowania. Później się przesiadłem na SAR+reaper i było ok ale też potrafił się losowo wywalić i było to na tyle irytujace że porzuciłem koncept. Może gdybym znalazł zamiennik dla SAR to bym spróbował jeszcze
@lukasz_chalinski: @hufsa: @psi-nos: @NPC_358034: A znacie coś dla użytkowników czyli dla słuchaczy? Właśnie np apka na Androida która to wyciszy albo jakieś ustawienia equalizera?

Wg mnie powinna być taka wręcz funkcjonalność w aplikacji z podcastami tak jak mają np. "trim silence". Chce coś takiego zaproponować w CastBox z którymi już współpracowałem.
@Saeglopur: Technicznie rzecz biorąc, nic nie stoi na przeszkodzie żeby poprawić dźwięk idący na głośniki za pomocą zestawi witrualnych kabli audio i hosta VST (choć nie wiem jak to by wpłynęło na ogólną jakosć dźwięku) ale powodzenia w wyjaśnianiu userowi jak to zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gotowego rozwiązania - nie znam. Może są jakieś presety do equalizer APO ale osobiście nie byłem w stanie ogarnąć tego
@Saeglopur Możesz zwykłym EQ wyszukać te częstotliwości które drażnią ucho i je trochę wyciąć, do tego jakieś dynamiczne EQ np. Fabfilter Pro-Q 3 - też wycinasz, z tym że nie działa to cały czas tylko powyżej danego progu samo się wycisza. Te rozwiązania możesz zastosować na jakieś mlaskanie czy zbyt drażniące "eski". Na sapanie pomiędzy słowami najlepiej jakaś bramka szumów czyli Gate np. Pro-G (poniżej ustawionego progu wycisza się całe audio, sapanie
@szatek16: @NPC_358034: Wielkie dzięki za aż tyle konkretów :) Dziś dostałem info od Niebezpiecznika że coś będą testować najpewniej od najbliższego odcinka. Równolegle przejde do konkretnych rozmów z CastBoxem.

To co wrzucił @Pan_Slon to jest wow - oglądałem na YouTube jak to ludzie w praktyce stosują i kurde to właśnie mam nadzieje jest przyszłość na poziomie też po prostu odtwarzania czyli właśnie w apce do podcastów jak CastBox choćby. Jak
@Pan_Slon Właśnie u mnie niestety odpada bo ja mam AMD Radeon Pro WX 3200 (którą mega chwale) a widziałem tam właśnie to sprzętowe powiązanie. Ale podoba mi się właśnie to jak tam rozwiązali to wychwytywanie możliwie inteligentnie/automatycznie