Wpis z mikrobloga

Ja też sobie tak poszedłem "testowo" na rozmowę rekrutacyjną żeby się zorientować czego się aktualnie oczekuje i na co mogę ewentualnie liczyć.

Dzień później miałem rozmowę z TL i HR na której dostałem info, że niestety muszą mi rozwiązać kontrakt skoro się rozglądam za inną robotą xD

Także ten, miras trzymaj się na kilkunastogodzinne bezrobocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ahaw: > takie coś dość mocno podpada pod RODO

Takie rzeczy nie mogą się dziać z poszanowaniem prawa. Wykopki plują na UE, ale to ze sie rozgladasz za nowa praca to tylko Twoja sprawa powinna byc i dzięki UE zaden HR nie powienien nic o Tobie wiedziec oprocz Twojej aplikacji.

Co wiecej OP jest progamista i nawet najgorzej jak poleci to z głodu nie umrze, bezdzie na bezrobociu tydzien max.
  • Odpowiedz
okazuje się, że rynek wycenia mnie na 20% więcej niż mam teraz. Kto by nie skorzystał?


@whoru: zależy 20% czego, i jak się czujesz w obecnej firmie - jak szukasz to znaczy że źle, więc 20% jest dobre, ale odnośnie samego pytania to sporo osób by nie skorzystało xd
  • Odpowiedz
@whoru: znam kilka osób które przeszły do nieco gorzej płatnej pracy, ale dużo mniej stresującej w której bardziej się spełniają, także no wszystko zależy od punktu siedzenia.

Jest taki próg zarobków że człowiek ma już trochę #!$%@? bo mieszkanie/dom ma, na życie starcza, hajs się odkłada i te kilka koła więcej to zazwyczaj zżera inflacja na koncie (bo do inwestowania to też trzeba mieć wiedzę, czas i nerwy).
  • Odpowiedz
@whoru: Kilka lat temu brałem udział przy rekrutacji gościa na stanowisko managera mojego zespołu. Do dziś szanuje gościa nie za to co miał w CV, ale za to, że nawet nie zająknął się o tym, że miesiąc wcześniej on rekrutował mnie do swojego zespołu (a wiem, że mnie zapamiętał). Świat jest mały ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@whoru: it ?

Dowiedz się skąd mają Twoje CV ?:) Chyba, że przez przypadek wysłałeś jakiejś agencji Cv co akurat obsługuje Twoją firmę :D aha, kontrofertę zazwyczaj dostaje się po dostarczeniu wypowiedzenia :)

Powiedz, że mama/żona/dziewczyna kazała bo w 2022 wszystko droższe od stycznia będzie, może na podwyżkę się załapiesz :)
  • Odpowiedz
@pieskiezycie: dla każdego inny bo każdy z innego pułapu startuje i ma inne podejście do życia, jednemu starczy 5k bo dostał mieszkanie po dziadkach, drugiemu 10k bo mu rodzice dorzucili na wkład a trzeci jak będzie harował za 15k przez 3 lata, uzbiera na wkład i kupi to powie że to pieprzy i musi odpocząć, zejdzie do tych 10 bo na kredyt i życie starcza ale nie osiwieje przed 40.
  • Odpowiedz
@Bellissimo: 2 lata temu może bym się zgodził z tym twierdzeniem. Teraz jak słyszę ze „5k starczy na życie w zupełności” to coś mi już nie brzmi. A potem „10k na życie i kredyt” to już w ogóle. Bo przy obecnych cenach i inflacji, w tym cenach mieszkań, a jednocześnie wizji podwyżki cen kredytów (95% ludzi ma kredyt na stopę zmienna) to te 10k wystarczy może w małym mieście powiatowym.
  • Odpowiedz