Wpis z mikrobloga

czemu wszyscy programiści uważają, że legiony to najlepsze komputery do programowania?

pytalam znajomego infromatyka (nauczyciel w szkole) i mowil, ze:

-są szybkie
-wydajne
-fajnie wygladaja
-mozna instalowac duzo srodowisk

prawda to?

#pytanie #komputery #windows #programowanie
jmuhha - czemu wszyscy programiści uważają, że legiony to najlepsze komputery do prog...

źródło: comment_1635229418eSFbWW2zfJn9MKOVXbaEZm.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • to prawda 34.8% (292)
  • raczej to prawda 65.2% (548)

Oddanych głosów: 840

  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aha. Tymczasem rzeczywistość wg. ankiety StackOverflow.


@Tarec: Ja chętnie programowałbym w pracy na macu, ewneualnie używałbym z chęcią linuxa, ale jestem ZMUSZONY do pracy na Windowsie. Jak pewnie spora część programistów w tej ankiecie.
  • Odpowiedz
@jmuhha: nawiązując do legionów to np. Dorwałem takiego na promce, 3.3k finalnie wyszło, główne Podzespoły to ryzen 5 4600h i rtx2060, 512gb dysk NVMe, 8gb ram. Dołożyłem za 160 kolejna kość ram 8gb i dodatkowy dysk. Matryca Kijowa ale jest podłączony pod monitor, w lapku jest 120hz i a monitor 165 iiyama :D ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Harry19911: co ty za bzdury gadasz, u mnie nikt jakieś g---o-maków nie używa. Ja sam bym za żadne skarby świata nie zamienił linuxa na maka, nawet jakby dawali je za darmo na ulicy. Poza tym nie rozumiesz znaczenia "free" we "free software" (wcale nie oznacza to "darmowe").
  • Odpowiedz
@twisterro:
Czym jest ta mityczna zbędna praca na linuxie? Ja przychodzę do pracy, otwieram laptopa, pracuję, zamykam i tyle. Rzadko kiedy muszę cokolwiek robić z tym systemem, a jak chcę to zrobić już to przynajmniej mam taką możliwość. Tracę mniej czasu niż na takim windowsie, bo mogę instalować programy jedną linijką z terminala i nie muszę bawić się w szukanie instalek na dobreprogramy.pl xD
  • Odpowiedz
@trtrtrtr: to jest Twoje zdanie. Używałem w życiu kilku dystrybucji, openBSD, wszystkich chyba windowsów i teraz macOS - najmniej wysiłku w utrzymanie środowiska wkładałem na Windowsie, a niewiele mniej na macu. Potrzebuję czegoś - klik, klik i jest. Dużo pierdów (konieczność kompilowania wielu rzeczy ręcznie, brak gotowych binarek, wersje gotowe ale na inne dystrybucje) miałem właśnie na linuxie. OpenBSD to był j----y koszmar. xD

Kiedyś mi mniej przeszkadzała taka zabawa,
  • Odpowiedz
@jmuhha: Ja kupiłem, bo był bardzo dobry stosunek wydajności do ceny. Oczywiście wleciała najmocniejsza wtedy konfiguracja i cokolwiek z serii biznesowych kosztowało 1,5 raza tyle co najmniej. Z minusów to ogromny zasilacz, papierowa obudowa i słaba bateria, więc raczej jako laptop stacjonarny.
  • Odpowiedz
  • 0
w statystyce zawsze wygra windows , można go zainstalować na każdym guanie


@Edward_Bernays Co to ma do rzeczy w kontekście zawodowych programistów?
W sensie, że system Apple nie był parowany z przestarzałymi i5 oraz 8GB RAM-u, czy może sugerujesz, że windowsowi profesjonaliści pracują na czymś jeszcze słabszym?
  • Odpowiedz
Jak kupowałem żonie laptopa do pracy biurowej i żeby był w stanie w miarę szybko obrobić i wyrenderować film (czyli chciałem i7, SSD, mnogo ramu i kartę minimum1050ti) to Legiony były jedynymi normalnie wyglądającymi laptopami. Reszta lapków to jakieś czerwone wsady, klawiatura n------------a tęczą i 5 naklejek gaming.
  • Odpowiedz
@AscendedFromTomorrow: jak to led IPS, trochę zimne, mniej nasycone kolory. Na minus jasność matrycy przy 100%, jest dosyć słaba ale ja nie narzekam, słońce nie wali w laptop. A obok mam z matryca VA. Są bardziej nasycone, lepsza czern, widać ogólnie różnice jak odpalę to samo na jednym i drugim. Na plus IPS to brak smużenia, przynajmniej nie widać, lepsze, czytelniejsze czcionki, litery, cyfry. Na minus VA to smużenie przy
  • Odpowiedz