Wpis z mikrobloga

czemu wszyscy programiści uważają, że legiony to najlepsze komputery do programowania?

pytalam znajomego infromatyka (nauczyciel w szkole) i mowil, ze:

-są szybkie
-wydajne
-fajnie wygladaja
-mozna instalowac duzo srodowisk

prawda to?

#pytanie #komputery #windows #programowanie
Pobierz jmuhha - czemu wszyscy programiści uważają, że legiony to najlepsze komputery do prog...
źródło: comment_1635229418eSFbWW2zfJn9MKOVXbaEZm.jpg

Waszym zdaniem

  • to prawda 34.8% (292)
  • raczej to prawda 65.2% (548)

Oddanych głosów: 840

  • 105
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jmuhha: oesu lenovo xD O ile to nie jakiś thinkpad z wysokiej serii, to taka dacia wśród laptopów xD
Tam zawiasy są z tektury, a obudowa z odpustu xD
Jak już to jakiś dell np. Latitude- one do programowania i pracy nadają się znacznie bardziej niż te padaki od chinoli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: ja nie polecam, a do programowania to kompletnie mismatch. ciezki jak #!$%@?, zasilacz ogromna cegla, jak odepniesz tylko od zasilacza to wydajnosc pada na leb, a do tego bateria i tak zaraz zdycha. Wg mnie jedyne sensowne uzycie tego laptopa to jako zamiennik stacjonarki do gier(ew edycji wideo), gdzie 99% czasu lezy na biurku a bateria sluzy jako backup jak wysiadzie prad. Do programowania mocna grafika Ci nie potrzebna. Lepiej
@jmuhha: nie jestem jakimś wielkim specjalistą, ale trochę się interesuje komputerami i w wolnym czasie lubie sobie pooglądać jakieś recenzje sprzętu, no i te legiony swojego czasu (nie wiem czy nadal tak jest) oferowały całkiem spoko stosunek ceny do tego co oferują, są dosyć zgrabne jak na gamingowy laptop i nie mają krzykliwego designu, jak np jakieś czarno czerwone msi, w recenzjach dużo się chwali układ chłodzenia w tym laptopie, no
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: ogolnie jak juz sie napalilas na legiina to sobie kup uzywanego zeby nie stracic az tyle na wartosci przy odsprzedazy, jak sie jednak okaze ze sie ten laptop nie nadaje dla Ciebie ;) to samo mowilem studentce IT rok temu jak kupowala laptopa, i o ile lezal na biurku przez zeszly rok to dalo się z tego jakos korzystac, o tyle w tym roku jak trzeba bylo go nosic ze
@jmuhha: nie wszyscy programiści i nie prawda. Można przyjąć że kiedyś za świetlanych czasów ThinkPady były najlepsze, latały też i w kosmos, ale obecnie to już nie to samo. Dla prawdziwych hakerów nie jest ważne to czy to macbook, legion czy Asus. Ważne jest to jaki posiada procesor, ramy, dysk, jakie posiada czipsety - np. od karty WiFi czy fajnie pracuje pod linuxem i da się ją np. przełączyć w tryb
@Tarec: stack to też gówno a nie źródło, pajeety których nie stać na macbooki będą robić statystykę. Dawno nie widziałem profesjonalisty który kiepie na windows, albo macbook albo thinkpad / dell z linux.

A OP to chyba nigdy kodera nie widział.
Aha. Tymczasem rzeczywistość wg. ankiety StackOverflow.

@Tarec: Zdecydowana większość to programiści w wielkich korpo, co od 20 lat ma stacje robocze na windzie i nie masz najmniejszej możliwości na zmianę systemu, bo wszystko jest centralnie zarządzane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Tarec: stack to też gówno a nie źródło, pajeety których nie stać na macbooki będą robić statystykę. Dawno nie widziałem profesjonalisty który kiepie na windows, albo macbook albo thinkpad / dell z linux.


A OP to chyba nigdy kodera nie widział.

@mati75:
Zdecydowanie obracasz się w środowisku soyboyow, ale rzeczywistość jest inna. Przez 6 lat pracowałem w różnych miejscach, zawsze był Windows. Raz dawali maczka, ale na tym nie da
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mati75: właśnie mówię to samo. Na setki osób u mnie nikt nie używał nic innego niz Windowsa. Żyjesz w swojej bance i nie bierzesz pod uwagę że poza nią też jest świat.