Wpis z mikrobloga

czemu wszyscy programiści uważają, że legiony to najlepsze komputery do programowania?

pytalam znajomego infromatyka (nauczyciel w szkole) i mowil, ze:

-są szybkie
-wydajne
-fajnie wygladaja
-mozna instalowac duzo srodowisk

prawda to?

#pytanie #komputery #windows #programowanie
Pobierz jmuhha - czemu wszyscy programiści uważają, że legiony to najlepsze komputery do prog...
źródło: comment_1635229418eSFbWW2zfJn9MKOVXbaEZm.jpg

Waszym zdaniem

  • to prawda 34.8% (292)
  • raczej to prawda 65.2% (548)

Oddanych głosów: 840

  • 105
Nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie z tego wykresu wynika, że więcej programistów nie pracuje na windowsie niż pracuje :D


@Vetinari:
1. Nigdzie nie pisałem nic o większości programistów.
2. To prymitywny fikołek językowy. Jeszcze więcej programistów nie pracuje na Macu ani tym bardziej na Linuxie. Co w związku z tym?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@carumus1: maczek należy do #rozowypasek, ale często korzystam z macbooka to chyba wybrałbym legiona, szczerze mówiąc to są różne laptopy i nie ma co porównywać. Mac ma plusy np. dłużej pracujesz na baterii, lekki, zaś na legionie pograsz w nowe tytuły ewentualnie do przeglądania internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tarec: tak trzeźwo pisząc, lwia część programistów pracuje dla bardzo dużych organizacji - korporacji typu Tata, IBM, ACN, Deloitte, PwC, cap, czy tam inne infosysy - z czego ogromna rzesza Hindusów. Takie komputery są mocno ustandaryzowane jeżeli chodzi o soft i jest bardzo trudno wyciągnąć coś innego niż standardowy łindows obciążony shitwarem.

Myślę, że jakby dać programistom/"informatykom" wybór, to podzial byłby równiejszy - 1/3 na każdy system. Windows to jest jednak
@vaandee: Widziałeś fotografa, który na sesję zdjęciową przychodzi z małpką, bo duże aparaty są ohydne? Profesjonaliści kierują się przede wszystkim wydajnością i erognomią. Ultrabooki do programowania to się nadają chyba jak ktoś te aplikacje pisze w prostym edytorze tekstowym. Wrzuć kilka wtyczek do Visual Studio, odpal 3 większe solucje i masz gówno, nie pracę, bo procesor throttluje.