Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Pan Bartosz to chyba taki przykład idioty który przypadkiem stoi po „właściwej” stronie barykady
  • Odpowiedz
@archiemax definicją inflacji jest spadek wartości pieniądza, a nie wzrost cen. Ceny mogą rosnąć z różnych powodów, niekoniecznie oznacza to, że pieniądz jest wart mniej.
  • Odpowiedz
Ceny mogą rosnąć z różnych powodów, niekoniecznie oznacza to, że pieniądz jest wart mniej.


@Bordomir: Jeśli ceny rosną, to jak wartość pieniądza miałaby nie zmaleć? Musiałbyś te pieniądze palić to wtedy spadek wartości byłby kontrowany jej wzrostem.
  • Odpowiedz
@Tarec cena może rosnąć np. ze względu na wzrost popytu na dany produkt na danym obszarze - np. stoiska z zabawkami dmuchanymi przy plaży w sezonie. Nie ma to związku z wartością pieniądza.
  • Odpowiedz
@Bordomir: No nie masz racji, nie wystarczą Ci linki, które wkleiłem? Inflacja to wzrost cen, koniec kropka. To jest definicja inflacji chociaż nie wiem jakbyś to próbował zakłamać. Masz następny link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inflacja

Inflacja (łac. inflatio – ‘nadęcie’)[1] – proces wzrostu przeciętnego poziomu cen w gospodarce[2]. Skutkiem tego procesu jest spadek siły nabywczej pieniądza krajowego.
  • Odpowiedz
cena może rosnąć np. ze względu na wzrost popytu na dany produkt na danym obszarze - np. stoiska z zabawkami dmuchanymi przy plaży w sezonie. Nie ma to związku z wartością pieniądza.


@Bordomir: Jak wzrost cen miałby nie mieć związku z wartością pieniądza? Co tu w ogóle do rzeczy ma powód?
Pieniądz nie ma żadnej nierelatywnej wartości - jest warty dokładnie tyle, ile możesz za niego kupić.
  • Odpowiedz