Wpis z mikrobloga

Zresztą niezależnie od tego, gdzie by ta bazylika stała, polaczki i tak by się zesrały.


@lab_rat: mordeczko, nie polaczki tylko wykopki. Normalni ludzie mają co najwyżej obojętny stosunek, ale wykopki się zesrają bo beka z katoli xD co innego gdyby tam był pomnik PlayStation albo walenia konia, to wtedy by było pianie z zachwytu jakie to nowoczesne i wychodzące naprzeciw potrzebom ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MartinoBlankuleto A kiedy prokuratura cokolwiek zrobiła Kościołowi? KK jest w Polsce chroniony i nietykalny.
Z tego co wiem, to Bazylika za kilkaset milionów nie jest wymagana do funkcjonowania hospicjum i poradni rodzinnej, za te pieniądze można było wybudować o wiele więcej takich ośrodków, lub wspomóc ludzi w inny sposób i właśnie chciałbym, żeby tak te pieniądze były wydane.

Wygląd to faktycznie kwestia indywidualnego podejścia, jednak nie trzeba być wielkim krytykiem sztuki, żeby
mordeczko, nie polaczki tylko wykopki


@uuugg: no, trochę pewnie nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o tych wszystkich chylących czoła przed dowolnym zachodnim gównem, w nadziei że im się uda jakoś wyzbyć narodowości (nie uda im się nigdy)
@PDCCH: Ta bazylika i tak bije na głowę pod względem estetyki 90% nowoczesnego budownictwa, zarówno sakralnego, jak i świeckiego. Chcesz mi powiedzieć, że Sky Tower, Złote Tarasy albo La Defense w Paryżu są bardziej estetyczne? No #!$%@? nie są. Licheń może nie jest idealny, bo generalnie jako ludzkość zatraciliśmy zdolność budowania estetycznej architektury tradycyjnej (tzn. zdarzają się perełki, ale nie w takiej skali), ale przynajmniej świadomie nawiązuje do czasów sprzed epoki
przynajmniej świadomie nawiązuje do czasów sprzed epoki


@kilemile: oprócz tego ma kilka ukrytych "znaczeń", z tego co pamiętam okien jest 365 (jak liczba dni w roku), 52 otwory drzwiowe (liczba tygodni w roku), a schody przed bazyliką mają 33 stopnie, jak wiek Chrystusa.

Nie liczyłem, tylko powtarzam co "głoszą" ( ͡° ͜ʖ ͡°)