Wpis z mikrobloga

@PDCCH: Jak zawsze najbardziej piecze tych którzy nie mają z tematem nic wspólnego xD
zrób #!$%@? zdjęcie w niekorzystnych warunkach -> "swoista alegoria polskiej, katolickiej, zaściankowej prowincji"
XDDD
Sporo tam pola, może wypowiesz się też o kondycji polskiego rolnictwa? xD
@jbagiet: Wybierz się tam, obejrzyj, wypowiadaj się. Ja nie wypowiadam się na podstawie zdjęcia tylko na podstawie bliżej analizy tematu. Tak, to jest najbardziej tandetny pod względem architektonicznym budynek jaki widziałem. Podobnie jak polski katolicyzm. I podobnie jak planowanie przestrzenne, zwłaszcza na polskiej prowincji.
@PDCCH: Mamy tutaj eksperta zarówno w kwestiach polskiej wiary, jak i architektury. Czapki z głów przed Panem!
Byłem w Licheniu 2 razy, podobało mi się. Może to nie plac i bazylika Św. Piotra, ale robi ogromne wrażenie.
Jestem z tej wspomnianej 'polskiej prowincji', co więcej, wiem coś o polskim katolicyzmie i mam zupełnie inny pogląd na sprawę, bo rozumiem że niektórzy mają alergię i wstręt do ogólnie mówiąc, 'wartości', ale uważam
@jbagiet: Mam prawo wyrazić swoją opinię? Mam. Tak, znam się nieco na architekturze i panowaniu przestrzennym.
Zesrałeś się bo ktoś śmie mieć zdanie inne od twojego? No, typowe dla zaściankowego niezbyt bystrego człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jbagiet: nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że nie mamy poczucia estetyki. Wszystko musi być siermiężne i kiczowate. Trafiają się jakieś perełki, ale rzadko.

ale robi ogromne wrażenie


no na mnie zrobił, jak zobaczyłem tą kopułe na wiejskiej drodze, to nie mogłem przez 10 minut powstrzymać śmiechu.
@PDCCH: Gościu, przecież to Ty się zesrałeś o zaściankowość xD Ja tylko o tym napisałem, dodatkowo wyraziłem swoją odmienną opinię o samej architekturze. Na podstawie zdjęcia bazyliki robisz wysrywy o polakach i jeszcze masz problem że ktoś myśli inaczej, typowe dla oświeconego człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zresztą niezależnie od tego, gdzie by ta bazylika stała, polaczki i tak by się zesrały. Tak samo jeżeli chodzi o styl - jak nawiązuje do jakichś bardziej klasycznych motywów (jak Licheń) to jest źle. Jak jest nowoczesna (św. opatrzności) to też źle. Ale oczywiście przede wszystkim budynek nie może być duży i okazały, no bo jak to my śmiecie-polaczki mielibyśmy zbudować sobie coś drogiego? Pan niemiec albo francuz jak najbardziej, no ale
@MartinoBlankuleto Kościół lekką ręka wydał sobie dziesiątki milionów złotych na budowę tej abominacji. Gdybyśmy żyli w normalnym państwie, to po opodatkowaniu, przynajmniej jakiś procent tej kwoty trafiłby do budżetu państwa. Z racji tego, że żyjemy w państwie #!$%@?, KK może sobie do woli wyłudzać pieniądze wiernych i budować za nie kiczowate pałace, nie wspominając o licznych malwersacjach finansowych głównego budowniczego.
@StarySer: Wydał pieniądze, które ludzie wpłacili dokładnie na ten konkretny cel. Wszystko w tej budowie jest opodatkowane, każda cegła, każda roboczo-godzina pracownika firm budowlanych, które postawiły bazylikę. Darowizny nie są opodatkowane, nie ważne czy na kościół, na schronisko dla zwierząt, klub sportowy czy stowarzyszenie lgbt. I dobrze
@MartinoBlankuleto To że Kościół ma przyzwolonie na #!$%@? pieniędzy wiernych w taki sposób? Serio, komu to jest potrzebne? Jaki jest sens budowania w XXI wieku takiego wielkiego kiczowatego kloca, oprócz potrzeby zaspokojenia swoich megalomańskich zachcianek? Tak jakby mało było w Polsce kościołów, i to o wiele ładniejszych, będących często przynajmniej jakimkolwiek dziedzictwem kulturowym i historycznym.
@StarySer: Nikt nie ma przyzwolenia na defraudację, dziwne że po 2004 i jednym artykule o problemach z kasą, prokuratura pod zarządem sld nic z tym nie zrobiła. Może tego #!$%@? wcale nie było. Pytasz jaki jest sens. No taki, że tam przyjeżdża wiele osób, ok 1.5 mln rocznie, a stary kościół tego nie obsługiwał. tak jak napisałem, oprócz kościoła, wybudowano także hospicjum, ośrodek leczenia uzależnień i poradnię rodzinną. Słowo kloc i